"Nowe Kontrapunkty". Archiwalna audycja Andrzeja Chłopeckiego

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2017 12:00
23 września minęło 5 lat od śmierci wybitnego krytyka muzycznego związanego z Dwójką. W dniu tej rocznicy przypomnieliśmy jedną z jego audycji z cyklu "Nowe Kontrapunkty. Studio muzyki XX wieku".
Audio
  • "Nowe Kontrapunkty. Studio muzyki XX wieku". Audycja Andrzeja Chłopeckiego z 10 sierpnia 1997 r. (Dwójka)
Andrzej Chłopecki
Andrzej ChłopeckiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Andrzej Chłopecki zmarł podczas festiwalu Warszawska Jesień w 2012 r. W związku z tym na powtórkę jego programu nadaliśmy tuż po transmisji koncertu finałowego Warszawskiej Jesieni 2017.

Andrzej Chłopecki rozmawia w niej z Witoldem Szalonkiem o sonoryzmie - jednym z najważniejszych nurtów muzyki współczesnej, reprezentowanym na tegorocznym, jubileuszowym festiwalu zarówno w utworach twórców pokolenia Witolda Szalonka, jak i kompozycjach najnowszych.

***

Tytuł audycji: Nowe Kontrapunkty. Studio muzyki XX wieku

Z nagrań archiwalnych: Andrzej ChłopeckiWitold Szalonek

Przygotowała: Joanna Grotkowska

Data emisji: 23.09.2017

Godzina emisji: 23.00

mc/jsz

Czytaj także

Andrzej Chłopecki - "samotny wilk" polskiej krytyki muzycznej

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 18:00
"Nie był uwikłany w gry środowiskowe". "Jego publicystyka walczyła o wartości". "Jego działalność zastępowała pracę kilku nieistniejących organizacji" - tak w "Sezonie na Dwójkę" wybitnego publicystę muzycznego wspominali przyjaciele.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Andrzej Chłopecki: hipis, slamer, rewolucjonista

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2013 12:00
- On był przede wszystkim człowiekiem bardzo odważnym - powiedział w "Five'o'clock" reżyser dźwięku Lech Dudzik, który Andrzeja Chłopeckiego poznał jeszcze w szkole średniej. Ta cecha - odwaga - powraca we wszystkich, czasem pozornie sprzecznych, wspomnieniach o wybitnym radiowcu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chłopecki – prowokujące łaskotanie i erotyzm muzyki

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 12:00
– W tych tekstach wszystko zaczyna się i kończy na erotyce – mówił Jan Topolski, redaktor drugiego tomu pism Andrzeja Chłopeckiego pt. "Muzyka wzwodzi".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Andrzej Chłopecki. Zmysłowe przyjemności muzyczne

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 18:00
Muzykolog i teoretyk, krytyk i animator życia muzycznego, dziennikarz Dwójki i laureat "Złotego Mikrofonu" świętował z nami jeszcze jubileusz 75-lecia Dwójki w 2012 r. We wrześniu tego samego roku przedwcześnie zmarł...
rozwiń zwiń