X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Halka" po włosku. Kulisy historycznego wykonania

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2018 17:04
Zapraszamy do wysłuchania reportażu z przygotowań do wykonania włoskiej wersji "Halki" Stanisława Moniuszki w ramach Festiwalu "Chopin i jego Europa".
Audio
  • "Halka" po włosku. Reportaż Beaty Kwiatkowskiej (Dwójka)
Wykonanie Halki Stanisława Moniuszki we włoskiej wersji językowej. Koncert w Studiu Koncertowym PR im. W. Lutosławskiego, 24 sierpnia 2018 r.
Wykonanie "Halki" Stanisława Moniuszki we włoskiej wersji językowej. Koncert w Studiu Koncertowym PR im. W. Lutosławskiego, 24 sierpnia 2018 r.Foto: materiały prasowe/archiwum Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina

24 sierpnia 2018 roku w Dwójce odbyła się transmisja ze Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego pierwszego koncertowego wykonania słynnej opery Stanisława Moniuszki we włoskiej wersji językowej i na instrumentach z epoki.

Fabio Biondi: włoska wersja "Halki" powstała z miłości>>>

Wykonawcami tego koncertu – który odbył się w ramach 14. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Chopin i jego Europa" – był zespół Europa Galante pod dyrekcją Fabia Biondiego oraz soliści i Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej.


tina1200.jpg
Tina Gorina: porusza mnie postać Halki

***

Autorka reportażu: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 26.08.2018

Godzina emisji: 9.45  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ludmil Angelov i odnaleziony koncert Moszkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2018 12:51
- Uważam, że to prawdziwa perła w twórczości tak młodego kompozytora - podkreślał Ludmil Angelov, opowiadając o Koncercie fortepianowym h-moll Maurycego Moszkowskiego. Ceniony bułgarski pianista wykonał ten utwór na festiwalu "Chopin i jego Europa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Vadym Kholodenko: Chopin jest dla mnie zagadkowym kompozytorem

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2018 14:09
- Powinno się poznawać jego muzykę, studiując źródła, przyglądając się osobowości kompozytora, jego życiu, powinno się czytać jego listy - mówił ukraiński pianista, jedna z gwiazd tegorocznego festiwalu "Chopin i jego Europa", o podejściu do twórczości wielkiego Polaka.   
rozwiń zwiń