Olaf Lubaszenko świątecznie

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2020 12:22
Rozmowa ze znakomitym aktorem, reżyserem, często obecnym na naszej antenie. Jego debiut w "Życiu Kamila Kuranta" w reż. Grzegorza Warchoła otworzył mu drzwi do świata aktorskiego, choć wtedy - jako dziecko - nie wiedział, czy będzie kroczył śladami rodziców artystów.
Olaf Lubaszenko - niezapomniany Kamil Kurant, Tomek z Krótkiego filmu o miłości Krzysztofa Kieślowskiego czy tytułowy Kroll z debiutu Władysława Pasikowskiego
Olaf Lubaszenko - niezapomniany Kamil Kurant, Tomek z "Krótkiego filmu o miłości" Krzysztofa Kieślowskiego czy tytułowy Kroll z debiutu Władysława PasikowskiegoFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Posłuchaj
114:29 2020_12_26 15_04_09_PR2_Swiateczne_spotkanie_z_Olafem_lubaszenka.mp3 Świąteczne spotkanie z Olafem Lubaszenką (Dwójka)

Na szacunek i popularność widzów zapracował sam, mimo "genu aktorskiego". Wystąpił w filmach Krzysztofa Kieślowskiego czy sensacyjnych obrazach Władysława Pasikowskiego, kontynuując karierę jako jeden z najwybitniejszych ze swojego pokolenia. Nie dał się zamknąć w szufladce, która groziła mu po zyskaniu wielkiej popularności w komediowych produkcjach, które miały rzesze widzów.

W świąteczne popołudnie Olaf Lubaszenko opowiadał w Programie 2 Polskiego Radia, co dla niego jest źródłem pociechy na trudny czas, prezentował muzykę, której słucha podczas świąt. I zwyczajnie - jest blisko ludzkich spraw.

***

Tytuł audycji: Świąteczne spotkanie z Olafem Lubaszenką

Prowadziła: Małgorzata Szymankiewicz

Data emisji: 26.12.2020

Godzina emisji: 15.00

Czytaj także

"Nowy Świat i okolice" Tadeusza Konwickiego

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 15:00
W cyklu "Książka do słuchania" spotkaliśmy się z prozą wybitnego polskiego pisarza, scenarzysty i reżysera. Fragmenty "Nowego Świata i okolic" Tadeusza Konwickiego czytał Olaf Lubaszenko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olaf Lubaszenko: cieszę się, że są jeszcze takie miejsca jak radio

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2022 13:00
- Nadmiar wiedzy oznacza też nadmiar wątpliwości. Człowiek złożony z wątpliwości jest w dzisiejszym świecie "hamulcowym". Ten świat potrzebuje tempa, dynamiki. Cisza, chwila namysłu to coś, co np. w telewizji jest już nie do przyjęcia. Radio to jeden z ostatnich bastionów, gdzie można się jeszcze zastanowić nad tym, co się mówi - mówił w Programie 2 Polskiego Radia Olaf Linde-Lubaszenko, aktor i reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Opowiadania" Kowalewskiego w interpretacji Olafa Lubaszenki

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 19:00
W "Książce do słuchania" Olaf Lubaszenko od wtorku, 8 grudnia, czytał na antenie Dwójki nowe opowiadania Włodzimierza Kowalewskiego, autora znakomitych "Excentryków".
rozwiń zwiń