X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Moniuszko na fortepianie

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2019 17:03
O nowej płycie francuskiego pianisty Cypriena Katsarisa, zatytułowanej "Moniuszko – Opera Songs For Piano", mówił w audycji Kacper Miklaszewski.
Audio
  • O nowej płycie Cypriena Katsarisa Moniuszko – Opera Songs For Piano", nowa interpretacja "Potępienia Fausta" Berlioza, Henry Purcell w "Złotej Setce" Piotra Kamińskiego oraz sonaty skrzypcowe C. Höckha w nagraniu Mikołaja Zgółki, Jarosława Thiela i Aleksandry Rupocińskiej (Płytomania/Dwójka)
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: materiały prom./Denis Val (Shutterstock)

To Moniuszko jakiego nie znamy. Fragmenty oper przełożone na fortepian, ale nie tylko. Także utwory pisane na ten instrument.

W audycji także: nowa interpretacja "Potępienia Fausta" Berlioza (LSO, Simon Rattle), nieśmiertelny Henry Purcell w "Złotej Setce" Piotra Kamińskiego oraz sonaty skrzypcowe Carla Höckha w nagraniu Mikołaja Zgółki, Jarosława Thiela oraz Aleksandry Rupocińskiej.

***

Tytuł audycji: Płytomania 

Prowadzi: Jacek Hawryluk

Data emisji: 9.06.2019

Godzina emisji: 17.00

pg

Zobacz więcej na temat: Stanisław Moniuszko
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

X Konkurs Moniuszkowski. Potyczki zagranicznych śpiewaków z językiem polskim

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 15:22
Pomieszanie słów i drobne błędy się zdarzały, ale śpiewacy zadbali o jakość polszczyzny. Powtarzali: polski język, śpiewny język...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opera narodowa. Poprzednicy Stanisława Moniuszki

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 20:08
W audycji szukaliśmy odpowiedzi na pytania, kim byli w zakresie muzyki scenicznej poprzednicy Moniuszki, jaką rolę odegrali w powstaniu i historii polskiej opery narodowej oraz jaka była ich rola w historii teatru warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Halka" (wileńska) w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 08:58
W cyklu "Przed premierą" przyglądaliśmy się powstawaniu nowego spektaklu Teatru Wielkiego - Opery Narodowej: "Halki" (wileńskiej) Stanisława Moniuszki w reżyserii Agnieszki Glińskiej.  
rozwiń zwiń