Moniuszko na fortepianie

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2019 17:03
O nowej płycie francuskiego pianisty Cypriena Katsarisa, zatytułowanej "Moniuszko – Opera Songs For Piano", mówił w audycji Kacper Miklaszewski.
Audio
  • O nowej płycie Cypriena Katsarisa Moniuszko – Opera Songs For Piano", nowa interpretacja "Potępienia Fausta" Berlioza, Henry Purcell w "Złotej Setce" Piotra Kamińskiego oraz sonaty skrzypcowe C. Höckha w nagraniu Mikołaja Zgółki, Jarosława Thiela i Aleksandry Rupocińskiej (Płytomania/Dwójka)
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: materiały prom./Denis Val (Shutterstock)

To Moniuszko jakiego nie znamy. Fragmenty oper przełożone na fortepian, ale nie tylko. Także utwory pisane na ten instrument.

W audycji także: nowa interpretacja "Potępienia Fausta" Berlioza (LSO, Simon Rattle), nieśmiertelny Henry Purcell w "Złotej Setce" Piotra Kamińskiego oraz sonaty skrzypcowe Carla Höckha w nagraniu Mikołaja Zgółki, Jarosława Thiela oraz Aleksandry Rupocińskiej.

***

Tytuł audycji: Płytomania 

Prowadzi: Jacek Hawryluk

Data emisji: 9.06.2019

Godzina emisji: 17.00

pg

Zobacz więcej na temat: Stanisław Moniuszko
Czytaj także

X Konkurs Moniuszkowski. Potyczki zagranicznych śpiewaków z językiem polskim

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 15:22
Pomieszanie słów i drobne błędy się zdarzały, ale śpiewacy zadbali o jakość polszczyzny. Powtarzali: polski język, śpiewny język...
rozwiń zwiń
Czytaj także

Opera narodowa. Poprzednicy Stanisława Moniuszki

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 20:08
W audycji szukaliśmy odpowiedzi na pytania, kim byli w zakresie muzyki scenicznej poprzednicy Moniuszki, jaką rolę odegrali w powstaniu i historii polskiej opery narodowej oraz jaka była ich rola w historii teatru warszawskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Halka" (wileńska) w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 08:58
W cyklu "Przed premierą" przyglądaliśmy się powstawaniu nowego spektaklu Teatru Wielkiego - Opery Narodowej: "Halki" (wileńskiej) Stanisława Moniuszki w reżyserii Agnieszki Glińskiej.  
rozwiń zwiń