Lang Lang gra Mozarta

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2014 14:00
Chiński pianista po raz pierwszy zarejestrował utwory tego kompozytora - koncerty, sonaty i solowe drobiazgi.Nagrania pochodzą z Wiednia, Londynu i Paryża
Audio
  • Lang Lang chodzi z Mozartem po krzakach (Płytomania/Dwójka)
  • "Elektra" Ryszarda Straussa. Recenzja spektaklu Patrice’a Chéreau (Płytomania/Dwójka)
  • Christian Danowicz o albumie "Le violon français" (Płytomania/Dwójka)
  • Jacek Kaspszyk, Wojciech Nowak i Piotr Kabaj o wspólnej kolekcji Filharmonii Narodowej i Warner Music Poland (Płytomania/Dwójka)
Lang Lang na okładce płyty The Mozart Album
Lang Lang na okładce płyty "The Mozart Album"Foto: mat. prasowe

O płycie Lang Langa wydanej przez Sony opowiadał w Dwójce Kacper Miklaszewski.

W audycji zrecenzowaliśmy także ostatni spektakl Patrice’a Chéreau - "Elektrę" Ryszarda Straussa, utrwaloną na płycie dvd. Rejestracji dokonano na Festiwalu w Aix-en-Provence w lipcu 2013 roku (Bel Air Classiques). O wykonaniu mówił Wiktor Aleksander Brégy.

Ponadto Monika Zając rozmawiała ze skrzypkiem Christianem Danowiczem o albumie z muzyką francuską ("Le violon français", Dux), a Jacek Kaspszyk, Wojciech Nowak i Piotr Kabaj opowiedzieli o wspólnej kolekcji Filharmonii Narodowej i Warner Music Poland.

***

Tytuł audycji: Płytomania

Prowadził: Jacek Hawryluk

Goście: Kacper Miklaszewski (krytyk muzyczny), Christian Danowicz (skrzypek), Jacek Kaspszyk (dyrygent, dyrektor artyustyczny Filharmonii Narodowej), Wojciech Nowak (dyrektor naczelny Filharmonii Narodowej), Piotr Kabaj (Warner Music Poland), Wiktor Aleksander Brégy (dyrygent, dziennikarz)

Data emisji: 7.12.2014

Godzina emisji: 15.00

mc/bch

Czytaj także

Cecilia Bartoli. Włoszka i przyjemności języka rosyjskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 18:00
– Ku mojemu zdumieniu okazało się, że istnieje muzyka barokowa w języku rosyjskim – powiedziała śpiewaczka, która wydała właśnie album "Sankt Petersburg".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Irańska nadzieja klawesynu

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2014 19:00
Jak nagradzany przez Gramophone klawesynista Mahan Esfahani poradził sobie z utworami Jean-Philippe Rameau? O tym w "Płytomanii" opowiedziała Ewa Obniska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lang Lang chodzi z Mozartem po krzakach

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2014 13:30
– To płyta interesująca, niekiedy kontrowersyjna. Lang Lang ciągle poszukuje i czasami błądzi. Ale robi to w sposób pełen wdzięku – mówił Kacper Miklaszewski.
rozwiń zwiń