X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kristjan Järvi: w tej orkiestrze uczymy życia

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2015 13:07
- Zachęcamy wszystkich członków zespołu, by dawali coś od siebie, inaczej niż w zwykłej orkiestrze, w której osobowość jest ujednolicona - mówił Kristjan Järvi, dyrygent Baltic Sea Youth Philharmonic.
Audio
  • Kristjan Järvi o idei Baltic Sea Youth Philharmonic. Rozmawiał Piotr Wojciechowski (Filharmonia Dwójki)
Chcemy uczyć gry poprzez intuicyjne podejście do rytmu, frazowania, a także kombinacji obu tych elementów. Wtedy muzyka bardziej przypomina śpiew lub taniec - mówi Kristjan Jrvi (na zdjęciu)
"Chcemy uczyć gry poprzez intuicyjne podejście do rytmu, frazowania, a także kombinacji obu tych elementów. Wtedy muzyka bardziej przypomina śpiew lub taniec" - mówi Kristjan Järvi (na zdjęciu)Foto: Peter Rigaud/materiały promocyjne artysty

Istniejąca od 2008 roku Baltic Sea Youth Philharmonic to nie tylko młodzieżowa orkiestra. To promujący kulturalną i społeczną integrację projekt na rzecz stworzenia jedności w historycznie podzielonym regionie Morza Bałtyckiego. - Bałtycka Orkiestra powstała, by zebrać wszystkich w jednym miejscu. Jeśli mamy morze, które zwykle rozdziela ludzi, czemu nie użyć go jako kleju, który ich połączy. Morze w rzeczy samej jest symbolem życia i ciągłych zmian - wyjaśniał Kristjan Järvi.

Estoński dyrygent zwracał uwagę na specyficzne zasady panujące w Bałtyckiej Orkiestrze, które ogniskują się wokół pewnej idei.

***

Rozmawiał: Piotr Wojciechowski

Gość: Kristjan Järvi

Data emisji: 26.03.2015

Godzina emisji: 23.30

Materiał wyemitowano w audycji "Filharmonia Dwójki".

bch/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jurek Dybał: sala NOSPR przypomina Musikverein

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2014 17:05
- Tam akustyka też jest bardzo wymagająca, trzeba wiedziec jak grać. Gościnne zespoły mają z tym dość duży problem - o swoich wrażeniach z występu na Festiwalu Otwarcia NOSPR w Katowicach mówił w Dwójce Jurek Dybał, kontrabasista Wiedeńskich Filharmoników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matka bolejąca pod berlińskim murem. Simon Rattle i jego Szymanowski

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 16:00
– Dzięki "Stabat Mater" Simon Rattle przywołuje tragedię wielu rodzin podzielonych Niemiec – mówił Stanisław Pająk, kontrabasista Filharmoników Berlińskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Symfonia z dzwonkami" dla ofiar terroryzmu

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2015 14:00
- IV Symfonia Mahlera jest dla mnie jak joga. Pozwala mi oddychać - mówiła Camilla Tilling. Sopranistka wystąpiła z NOSPR na koncercie inauguracyjnym 19. Festiwalu Beethovenowskiego.
rozwiń zwiń