X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

50. urodziny Mikołaja Trzaski. Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2016 16:00
W Międzynarodowym Dniu Jazzu koncertowo świętowaliśmy okrągły jubileusz jednego z najważniejszych polskich jazzmanów.
50. urodziny Mikołaja Trzaski (na zdj. Solenizant) - koncert w Studiu Koncertowym PR im. W. Lutosławskiego. Międzynarodowy Dzień Jazzu, 30 kwietnia 2016 r.
50. urodziny Mikołaja Trzaski (na zdj. Solenizant) - koncert w Studiu Koncertowym PR im. W. Lutosławskiego. Międzynarodowy Dzień Jazzu, 30 kwietnia 2016 r.Foto: Łukasz Kowalski/IAR

50 lat minęło jak jeden dzień… 7 kwietnia Mikołajowi Trzasce stuknęła pięćdziesiątka. Czy ktoś jeszcze nie wie, o kim mowa? Kompozytor, saksofonista, klarnecista, wydawca, autor muzyki filmowej i teatralnej, muzyk związany z zespołami: Miłość, Łoskot, The Users, NRD, Gdańskie Słoniki, Masło, Shofar, Ircha, Resonance Ensemble, Inner Ear i pewnie z jeszcze kilkoma innymi. Zresztą te wyliczanki przy okazji koncertu urodzinowego,nie mają aż takiego znaczenia. Był to po prostu wyjątkowy wieczór - ułożony przez Jubilata.

Zaczęła Ircha, czyli jedyny na świecie kwartet klarnetowy, następnie na estradzie pojawił się Grochów Głosem z udziałem Andrzeja Stasiuka, w finale zaś Trzaska zagrał ze swoimi ulubionymi Duńczykami z Volume Trio.

Program:

Ircha - kwartet klarnetowy: Michał Górczyński, Paweł Szamburski, Wacław Zimpel, Mikołaj Trzaska

***

Grochów Głosem: Andrzej Stasiuk, Raphael Rogiński, Paweł Szpura, Mikołaj Trzaska

***

Volume Trio: Peter Friis Nielsen, Peter Ole Jorgensen, Mikołaj Trzaska

***

Tytuł audycji: "Filharmonia Dwójki"

Data emisji: 30.04.2016

Godzina emisji: 19.00

mm/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trzaska: nie jestem w stanie oglądać "Róży"

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2012 11:40
- Miałem wielkie obawy, żeby grać tak intymną muzykę na festiwalu. Myślałem, że jest ona stworzona do intymnych przestrzeni, a po tym koncercie jestem w szoku - mówił kompozytor muzyki do filmu Wojtka Smarzowskiego po pierwszym wykonaniu na żywo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mikołaj Trzaska: muzyka jest odpowiedzią na rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2012 03:12
– Ona zawsze będzie odzwierciedleniem rzeczywistości. Nigdy odwrotnie. To fantazja pójdzie za muzyką, ale rzeczywistość za nią nie pójdzie. Muzyka może uwolnić wielką fantazję. I to jest coś, czego ja się trzymam – mówił w Dwójce wybitny muzyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mikołaj Trzaska: z muzyką mam tak, jak ludzie z głuszy

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2012 12:40
Film "Róża" to jedna z najbardziej wstrząsających polskich produkcji ostatnich lat. O pracy nad ścieżką dźwiękową do tego obrazu opowiedział w Czwórce jej autor, Mikołaj Trzaska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od Miłości do Łoskotu. Mikołaj Trzaska nocą

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2015 19:00
Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński spotkali się z Mikołajem Trzaską, jednym z najważniejszych muzyków jazzowych w Polsce.
rozwiń zwiń