X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Polskie Radio jest w czołówce europejskiej wymiany muzycznej"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 14:00
- Jesteśmy wśród państw, które nie tylko dają najwięcej koncertów w ramach Euroradia, ale też najwięcej biorą - podkreślił wicedyrektor Dwójki, który wziął udział w koncercie z okazji 50-lecia wymiany muzycznej Europejskiej Unii Nadawców
Audio
  • Jacek Hawryluk o koncercie z okazji 50-lecia wymiany koncertowej Euroradia (Filharmonia Dwójki)
  • Pascale Labrie o sytuacji radiofonii publicznej w Europie. Rozmawiała Hanna Szczęśniak (Filharmonia Dwójki)
  • Graham Dixon o perspektywach dla Euroradia. Rozmawiał Adam Suprynowicz (Filharmonia Dwójki)
Jacek Hawryluk
Jacek HawrylukFoto: Grzegorz Śledź/PR2

radio 1200.jpg
Pascale Labrie: muzyka jest podstawą istnienia radia publicznego

Specjalny koncert miał miejsce 27 listopada w Londynie. Występ w Sali św. Łukasza poprzedziło nieformalne spotkanie szefów europejskich radiofonii. Jacek Hawryluk opowiadał, jak wielki postęp nastąpił od momentu zawarcia umowy o wymianie koncertowej w Europie. - W pierwszym sezonie w 1967 roku mieliśmy jedynie siedem koncertów, które były transmitowane w ramach tej wymiany, dzisiaj jest ich trzy tysiące.

Wiceszef Dwójki dodał, że Polskie Radio, które dołączyło do projektu Euroradia w roku 1993, ma dziś silną pozycję wśród europejskich nadawców publicznych. - Naszą siłą w ostatnich latach jest oferta koncertów z letnich festiwali. Na stałe w europejskich radiofoniach zaistniały transmisje z takich wydarzeń jak Chopin i jego Europa, Wratislavia Cantans, czy festiwal w Dusznikach-Zdroju.

Co ciekawe, zdaniem części uczestników spotkania EBU wymiana koncertowa przekroczyła masę krytyczną i oferta transmisji oraz retransmisji z wydarzeń powinna podlegać większej selekcji. Jacek Hawryluk zwrócił także na zagrożenie dla nadawców publicznych płynące z działań podejmowanych przez czołowe orkiestry i opery świata.

W audycji rozmawialiśmy także z Grahamem Dixonem, szefem sekcji radiowej EBU, oraz Pascale Labrie, szefową sekcji muzycznej Europejskiej Unii Nadawców.

***

Rozmawiała: Róża Światczyńska

Gość: Jacek Hawryluk (wicedyrektor Dwójki)

Data emisji: 27.11.2017

Godzina emisji: 21.15

Materiał został wyemitowany w audycji "Filharmonia Dwójki".

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szefowa EBU: Polskie Radio to lider zmian w europejskiej radiofonii

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2015 19:35
- Udało wam się zrobić bardzo dużo w bardzo krótkim czasie, zwłaszcza jeśli chodzi o rozwój radiofonii cyfrowej - mówi Ingrid Deltenre, dyrektor generalna Europejskiej Unii Nadawców (EBU).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chopinowska ścieżka Ewy Pobłockiej

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2017 14:05
W audycji "Chopin osobisty" spotkaliśmy się z naszą wybitną pianistką - Ewą Pobłocką, która 21 listopada wystąpi z urodzinowym recitalem w Filharmonii Narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muzyka jest podstawą istnienia radia publicznego"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 13:18
- 45 procent wszystkiego, co emitują radiofonie publiczne w Europie, to muzyka. Wiadomości i publicystyka to tylko 19 procent nadawanych treści - opowiadała w Dwójce Pascale Labrie, szefowa sekcji muzycznej Europejskiej Unii Nadawców.
rozwiń zwiń