NOSPR świętuje urodziny Beethovena

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 12:54
Koncerty fortepianowe Beethovena w wykonaniu urodzonego w Nazarecie wirtuoza Saleema Ashkara to jedno z wydarzeń, którym uczciliśmy przypadającą w tym roku 250. Rocznicę urodzin Beethovena. Transmisja odbyła się (w sobotę, 21.11) na antenie, stronie internetowej Dwójki i Facebooku Dwójki oraz na kanale YouTube Polskiego Radia. 
Banner
BannerFoto: PR

Program:

Koncert Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia pod dyrekcją Domingo Hindoyana, solista: Saleem Ashkar – fortepian
Ludwig van Beethoven II Koncert fortepianowy B-dur op. 19, IV Koncert fortepianowy G-dur op. 58

Transmisja z Katowic NOSPR

W przerwie wysłuchaliśmy rozmowę z dyrygentem Domingo Hindoyanem.

***

Cztery koncerty fortepianowe Beethovena w wykonaniu urodzonego w Nazarecie wirtuoza Saleema Ashkara to danie główne obchodów Roku Beethovenowskiego w NOSPR. A raczej dwudniowa, czterodaniowa uczta, która z pewnością zaspokoi apetyty nawet najbardziej zachłannych wielbicieli muzyki mistrza z Bonn. 

***

Na "Filharmonię Dwójki" w sobotę (21.11) w godz. 19.30-22.00 zapraszał Marcin Majchrowski. Transmisja na antenie, stronie internetowej Dwójki i Facebooku Dwójki oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

Zobacz więcej na temat: koncert NOSPR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Z miłości jestem" - NOSPR gra utwory SBB. Oglądaj wideo z koncertu

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 17:55
Dwójka zaprezentowała koncert utworów grupy SBB w orkiestracji Miłosza Wośko. W wydarzeniu, które wpisuje się w jubileusz 50-lecia SBB, wziął udział lider zespołu Józef Skrzek oraz – gościnnie – Stanisław Soyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Górecki in memoriam" - koncert Chóru Polskiego Radia [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 21:58
W 10. rocznicę śmierci Henryka Mikołaja Góreckiego wysłuchaliśmy koncertu, poświęconego pamięci tego niezwykłego kompozytora, w wykonaniu Chóru Polskiego Radia pod kierunkiem Marii Piotrowskiej-Bogaleckiej.
rozwiń zwiń