REKLAMA

Koncert w 172. rocznicę śmierci Fryderyka Chopina [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2021 21:00
W ramach obchodów 172. rocznicy śmierci Fryderyka Chopina, w niedzielę 17 października w bazylice św. Krzyża w Warszawie zabrzmiało Requiem Mozarta. Usłyszeliśmy je w interpretacji znakomitego międzynarodowego grona solistów, a także Collegium 1704 i chóru Collegium Vocale 1704 pod batutą Vacláva Luksa. Zachęcamy do oglądania. 

ZOBACZ WIDEO

[YouTube NIFC]

Uroczysty koncert upamiętniający rocznicę śmierci Fryderyka Chopina rokrocznie wybrzmiewa w świątyni, w której spoczywa serce znakomitego kompozytora – w bazylice św. Krzyża w Warszawie. Jak co roku słuchaliśmy  Mozartowskiego Requiem – to właśnie ten utwór, zgodnie z ostatnią wolą Chopina, zabrzmiał na jego pogrzebie. Tegoroczny koncert, wykonywany przez Collegium 1704 i Collegium Vocale 1704 pod batutą Vaclava Luksa, zyskuje szczególny charakter ze względu na towarzyszący mu XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina.

***

Program:

Wolfgang Amadeus Mozart Requiem d-moll KV 626

wyk. Simona Šaturová – sopran, Sara Mingardo – alt, Maximilian Schmitt –  tenor, Jan Martiník – bas, Collegium Vocale 1704, Collegium 1704, dyr.  Vacláv Luks


***

Tytuł audycji: Filharmonia Dwójki

Prowadziła: Magdalena Łoś

Data emisji: 17.10.2021

Godzina emisji: 21.00


Czytaj także

Znamy wyniki II etapu XVIII Konkursu Chopinowskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 20:50
Poznaliśmy (we wtorkowy wieczór, 12.10) nazwiska 23 pianistów, którzy zakwalifikowali się do III etapu XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Wśród nich znalazło się również sześciu Polaków. Tegoroczne zmagania młodych artystów można oglądać dzięki streamingowi wideo na stronie Programu 2 Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

II etap XVIII Konkursu Chopinowskiego. "Ballady i scherza powinny być obowiązkowe"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 13:45
- Mieliśmy bardzo ciekawe doświadczenie w II etapie z Polonezem fis-moll, który towarzyszy konkursowej historii od zarania. Była bardzo duża grupa, która sobie z nim kompletnie nie radziła, i była grupa, która grała bardzo dobrze, z niuansowaniem i bogactwem - mówił w podsumowaniu II etapu XVIII Konkursu Chopinowskiego Andrzej Sułek.
rozwiń zwiń