X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Inauguracja XVI Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena na antenie Dwójki!

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2012 18:22
Pierwsza transmisja z tegorocznego Festiwalu. W programie Koncert potrójny patrona Festiwalu w wykonaniu laureatów Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie.
Joseph Karl Stieler (1820): Portret Ludwiga van Beethovena
Joseph Karl Stieler (1820): Portret Ludwiga van BeethovenaFoto: Wikipedia, domena publiczna

Ludwig van Beethoven nie mógł okazać się bardziej przewidujący, pisząc swój Koncert potrójny C-dur na fortepian, skrzypce, wiolonczelę i orkiestrę: to przecież idealny sposób, aby zaprezentować na estradzie w tym samym czasie trzech wspaniałych muzyków, z których każdy jest laureatem Konkursu im. P. Czajkowskiego – każdy w swojej kategorii.

W niedzielny wieczór pianista Daniil Trifonov (cieszy wielce, że potwierdził w Moskwie znakomitą formę z warszawskiego Konkursu Chopinowskiego), skrzypek Sergey Dogadin i wiolonczelista Narek Hakhnazaryan zainaugurują XVI Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod batutą Clemensa Schuldta.

W programie także rzadko wykonywany utwór Patrona Festiwalu – Zwycięstwo Wellingtona. W warstwie programowej dzieło opisuje zwycięstwo księcia Wellingtona nad Bonapartem, ale nie, jak się często sądzi nad Napoleonem pod Waterloo. Chodzi o bitwę pod Vitorią w Hiszpanii gdzie pokonanym był Józef Bonaparte.

Zwieńczeniem pierwszego festiwalowego wieczoru będzie IV Symfonia Johannesa Brahmsa – ostatnie dzieło kompozytora w tym gatunku. Utwór zawiera wiele aluzji do muzyki Beethovena, finał zaś – słynna passacaglia – oparty jes na temacie wziętym z Jana Sebastiana Bacha (a ściślej z ostatniego ogniwa kantaty Nach dir, Herr, verlanget mich BWV 150).

Transmisję z Filharmonii Narodowej poprowadzi Agata Kwiecińska.

W przerwie koncertu z wykonawcami będzie rozmawiać Justyna Nowicka.

Program

Ludwig van Beethoven Zwycięstwo Wellingtona op. 91, Koncert potrójny C-dur op. 56

Johannes Brahms IV Symfonia e-moll op. 98

Wyk. Daniil Trifonov – fortepian, Sergey Dogadin – skrzypce, Narek Hakhnazaryan – wiolonczela Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Clemens Schuldt - dyrygent

Na koncert zapraszamy w niedzielę, 25 marca o godz. 19:30.Zapraszamy także na transmisję poniedziałkowego koncertu, podczas którego wykonane zostaną chronologicznie najwcześniejsze symfonie Roberta Schumanna: transmisja zaczyna się o 19:30. Ponadto w Dwójce transmisje dalszych wydarzeń festiwalowych: w piątek 30 marca Jerzy Semkow poprowadzi I Symfonię "Tytan" Mahlera oraz II Koncert fortepianowy z Henrym Sigfridssonem jako solistą. W sobotę 31 marca zabrzmi Polskie Requiem Krzysztofa Pendereckiego, zaś w ostatnim dniu Festiwalu, w piątek 6 kwietnia, Męczeństwo św. Sebastiana Claude'a Debussy'ego.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Daniił Trifonow w Płytomanii

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2011 11:20
Zwycięzca tegorocznego Konkursu im. Czajkowskiego nagrał chopinowską płytę dla wytwórni DUX.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2012 15:22
W tym roku warszawski festiwal rozpocznie się 25 marca koncertem laureatów Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie.
rozwiń zwiń