Pamięci Maestro Kazimierza Korda

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 10:00
29 kwietnia w wieku 90 lat odszedł jeden z najbardziej wszechstronnych i zasłużonych polskich dyrygentów. Wraz z Filharmonią Narodową przypomnieliśmy postać Dyrektora Naczelnego i Artystycznego FN w latach 1977-2001, wybitnego artystę i wspaniałego człowieka. 
Kazimierz Kord
Kazimierz KordFoto: Forum/Mariusz Grzelak

Kazimierz Kord Forum 1200.jpg
W wieku 90 lat odszedł maestro Kazimierz Kord

Program:

Gustav Mahler Ich bin der Welt abhanden gekommen (oprac. na chór a cappella - Clytus Gottwald); Witold Lutosławski Muzyka żałobna; Piotr Czajkowski VI Symfonia h-moll op. 74 "Patetyczna" 

Wyk. Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej, dyr. Andrzej Boreyko

Koncert poświęcony pamięci Maestro Kazimierza Korda - zakończenie sezonu 2020/2021

Zobacz zapowiedź:

***

Tytuł audycji: Filharmonia Dwójki

Prowadził: Róża Światczyńska

Data emisji: 11.06.2021

Godzina emisji: 19.00

Czytaj także

Andrzej Boreyko: sobotnia inauguracja festiwalu była wielkim przeżyciem

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2020 12:02
- Jest to pierwszy Wielkanocny Festiwal Beethovenowski bez Krzysztofa Pendereckiego. To było ogromne przeżycie dla nas wszystkich: muzyków orkiestry i dla mnie, żeby dyrygować słynną "Chaconne z Polskiego Requiem" prof. Pendereckiego w tych okolicznościach, tego dnia, gdy na sali była obecna pani Elżbieta Penderecka - mówił w Programie 2 Polskiego Radia znakomity dyrygent. W sobotę (10.10) rozpoczął się festiwal przeniesiony na jesień z powodu pandemii. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rok temu zmarł Krzysztof Penderecki. Jego dzieła znajdują się w repertuarze prestiżowych filharmonii na całym świecie

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 14:45
Nabożeństwo w warszawskiej Archikatedrze św. Jana, koncert w Filharmonii Narodowej podczas którego zabrzmią zabrzmią utwory kompozytora, „Stabat Mater” z "Pasji według świętego Łukasza", "Missa brevis" i "Agnus Dei" w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach  w wykonaniu Chóru Filharmonii Krakowskiej pod batutą Macieja Tworka, to tylko niektóre z wydarzeń, które uświetniają tę smutną rocznicę.
rozwiń zwiń