X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

A liczba ich 41

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2010 13:00
Dyskusja o nowym tomiku wierszy Wojciecha Kassa – mazurskiego poety, twórcy poezji śpiewnej, "postnej i wysmukłej".
Audio

W "Tygodniku literackim" Iwona Smolka i jej goście – Tomasz Burek i Piotr Matywiecki – dyskutowali o nowym zbiorze wierszy Wojciecha Kassa"41".

Jest to najlepszy – zgodzili się rozmówcy – z dotychczasowych tomików Kassa. Dramatyczna treść tych wierszy: samotność, przemijanie, świadomość śmierci, sąsiaduje z "pieśniami ekstatycznymi", poetyckimi zaśpiewami, które próbują "iść ku sensowi", mierzyć się z zagrażającą nicością. "41" Wojciecha Kassa wzbudził refleksje o –  tak rzadko już przywoływanym we współczesnym dyskursie poetyckim – problemie natchnienia i tworzenia pod jego przemożnym, tajemniczym wpływem. Rozmowa dotyczyła również swoistego napięcia pomiędzy obecną na kartach "41" poezją "postną i wysmukłą", a różnorodnymi stylizacjami, wierszami swoiście "zrobionymi". Na pewno jest to tom, który trzeba przeczytać – powiedziała na zakończenie rozmowy Iwona Smolka. – Coś nowego zaczyna się dziać w poezji Wojciecha Kassa. Coś nowego zaczyna się w polskiej poezji.

***

Wojciech Kass (ur. w 1964) – polski poeta, eseista. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. W 1997 osiadł na Mazurach, gdzie, wraz z żoną Jagienką, opiekuje się Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu. Jest autorem m.in. książki eseistycznej "Pęknięte struny pełni. Wokół Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego" (2004) oraz takich tomików poetyckich jak "Do światła" (1999), "Jeleń Thorwaldsena" (2000), "Prószenie i pranie" (2002), "Przypływ cieni" (2004) i "Gwiazda Głóg" (2005). Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz PEN CLUBU, stypendysta Ministerstwa Kultury. Został uhonorowany nagrodą "Nowej Okolicy Poetów" za dorobek poetycki. Jest członkiem redakcji dwumiesięcznika literackiego "Topos".

Aby wysłuchać audycji, kliknij "A liczba ich 41" w boksie "Posłuchaj" po prawej stronie.

 Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Usłyszeć chichot pisarza

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2010 12:04
Dyskusja na temat książki Marka Radziwona "Iwaszkiewicz – pisarz po katastrofie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powieść piękna, podstępna, z pogranicza

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2010 11:00
Dyskusja o książce Marka Slouki "Widzialny świat".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Głód, zimno i strach wg Herty Müller

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2010 15:00
W kolejnym "Tygodniku literackim" Iwona Smolka oraz jej goście – Piotr Matywiecki i Leszek Szaruga – rozmawiali o książce Herty Müller "Huśtawka oddechu".
rozwiń zwiń