"Sceny z życia z Kubą" Krystyny Cierniak-Morgenstern

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 16:51
W Dwójce słuchaliśmy fragmentów książki Krystyny Cierniak-Morgenstern "Nasz film. Sceny z życia z Kubą. Wspomnienia". Czytała Aleksandra Konieczna.
Audio
  • Krystyna Cierniak-Morgenstern "Nasz film. Sceny z życia z Kubą. Wspomnienia”, czyta Aleksandra Konieczna, fragm.1 (To się czyta/Dwójka)
  • Krystyna Cierniak-Morgenstern "Nasz film. Sceny z życia z Kubą. Wspomnienia”, czyta Aleksandra Konieczna, fragm. 2. (To się czyta/Dwójka)
  • Krystyna Cierniak-Morgenstern "Nasz film. Sceny z życia z Kubą. Wspomnienia”, czyta Aleksandra Konieczna, fragm. 3. (To się czyta/Dwójka)
  • Krystyna Cierniak-Morgenstern "Nasz film. Sceny z życia z Kubą. Wspomnienia”, czyta Aleksandra Konieczna, fragm. 4. (To się czyta/Dwójka)
  • Krystyna Cierniak-Morgenstern "Nasz film. Sceny z życia z Kubą. Wspomnienia”, czyta Aleksandra Konieczna, fragm. 5. (To się czyta/Dwójka)
Książka Krystyny Cierniak-Morgenstern Nasz film. Sceny z życia z Kubą. Wspomnienia ukaże się 29 marca br. nakładem Wydawnictwa Literackiego
Książka Krystyny Cierniak-Morgenstern "Nasz film. Sceny z życia z Kubą. Wspomnienia" ukaże się 29 marca br. nakładem Wydawnictwa LiterackiegoFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Zwykle Krystyna Cierniak-Morgenstern stała na drugim planie. Dla męża zrezygnowała z kariery - tkania artystycznych gobelinów i aktorskich epizodów w międzynarodowych produkcjach filmowych.

Była obok niego, gdy debiutował filmem "Do widzenia, do jutra", razem z nim dzieliła radość z sukcesów "Stawki większej niż życie", "Polskich dróg", "Jowity", "Żółtego szalika" czy "Mniejszego zła". To jej podziękował, gdy odbierał Platynowe Lwy za całokształt twórczości.

"Nasz film. Sceny z życia z Kubą" to piękna opowieść o przemijaniu, miłości i życiowej pasji oraz pełny anegdot, barwny portret kulturalnego pokolenia mistrzów, ze Zbigniewem Cybulskim, Romanem Polańskim, Tadeuszem Konwickim, Gustawem Holoubkiem i Stanisławem Dygatem na czele.

***

Tytuł audycji: To się czyta

Przygotowała: Elżbieta Łukomska

Data emisji: 13.03-17.03.2017

Godzina emisji: 9.45

jp/mz


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tajemnice ciała w opowiadaniach Jerofiejewa

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2017 13:48
W cyklu "To się czyta" słuchaliśmy opowiadań z najnowszego tomu rosyjskiego pisarza pt. "Ciało" w interpretacji Przemysława Bluszcza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bogowie tanga". Argentyna uwodzi nowym tańcem

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 18:29
W Dwójce przedstawiliśmy fragmenty książki Caroliny de Robertis "Bogowie tanga", w interpretacji Agnieszki Judyckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czytamy listy Józefa Czapskiego i Ludwika Heringa

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 13:00
W cyklu "To się czyta" słuchaliśmy fragmentów korespondencji obu pisarzy z okresu tuż powojennego w interpretacji Mariusza Benoit.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróż śladami bizantyjskich mnichów

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 12:56
W audycji "To się czyta" zaprezentowaliśmy fragmenty książki "Ze Świętej Góry" szkockiego pisarza, historyka, reportera i podróżnika Williama Dalrymple'a. Czytał Marcin Przybylski.
rozwiń zwiń