X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tom Rainey: trzeba pozwolić, aby muzyka sama się działa

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 12:38
- Kiedy myślisz, że powinieneś wywołać jakieś zdarzenie, to nie jest to dobry punkt wyjścia do tworzenia muzyki. Lepiej grać z myślą, że stanowisz tylko część pewnej całości i wszyscy budujemy coś razem - mówił jeden z najważniejszych innowatorów jazzowej perkusji.
Audio
  • Wywiad z Tomem Raineyem, jednym z najważniejszych innowatorów jazzowej perkusji (Nokturn/Dwójka)
  • 25-lecie ruchu nowej muzyki żydowskiej na świecie oraz wywiad z perkusistą Tomem Raineyem (Nokturn/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: StockSnap/Pixabay

Jak podkreślał Tom Rainey, czuje się on odpowiedzialny za muzykę, choć wie, że to niedobre uczucie. - Kiedy prowadzę zespół i pojawia się jakaś wątpliwość, staram się interweniować - zagrać bardziej ekscytująco i tak dalej. Ale to nigdy nie wychodzi, bo samo słowo "starać się" nie pasuje do muzyki. Jeśli to robię, muzyka nie płynie swobodnie i naturalnie. Słowo "starać się" oznacza, że nie jesteś szczęśliwy w danej sytuacji i próbujesz ją na siłę zmieniać. Nie lubię tego uczucia, ale z drugiej strony wiem, że jest ono jak najbardziej ludzkie - jeśli coś jest nie tak, chcesz to naprawić. Ale to nie jest odpowiednie dla muzyki podejście - trzeba pozwolić, aby ona sama się działa - przekonywał bohater "Rozmów improwizowanych".

Jak to jest grać w jednym zespole ze swoją żoną? Z jakimi muzykami Tom Rainey nie chciałby współpracować? Jaka jest tajemnica groove w muzyce Jamesa Browna? O tym w nagraniu audycji, w której podsumowywaliśmy również historię i osiągnięcia ruchu nowej muzyki żydowskiej na świecie (mija właśnie 25 lat odkąd John Zorn nagrał pierwszy album słynnej Masady).

***

Tytuł audycji: Nokturn 

Prowadzili: Janusz Jabłoński i Tomasz Gregorczyk

Gość: Tom Rainey (perkusista)

Data emisji: 20.01.2019

Godzina emisji: 22.30

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Steve Coleman: muzyka to artefakt

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 11:48
- Dla mnie wszystko pochodzi z jednego źródła – od nas samych. Matematyka, filozofia, muzyka, cokolwiek – to my jesteśmy źródłem wszystkiego. Ludzie znikają – wszystkie twory ludzkiej działalności znikają z nimi. Jeśli chcesz je zrozumieć, musisz zrozumieć ludzi i siebie samego - mówił w Dwójce słynny amerykański muzyk jazzowy i kompozytor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaimie Branch: ważne, żeby nie traktować siebie zbyt poważnie

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2019 15:11
- Moim zdaniem jest różnica pomiędzy humorem a byciem niepoważnym. To dwie różne rzeczy. Da się pogodzić poczucie humoru z poważnym podejściem - mówiła w Dwójce słynna amerykańska trębaczka.
rozwiń zwiń