X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sceny jego życia. Głos Jana Kulczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2015 21:30
W tym tygodniu słuchamy archiwalnych wspomnień zmarłego 12 kwietnia reżysera teatralnego i telewizyjnego oraz pedagoga.
Audio
  • Prof. Jan Kulczyński o swojej fascynacji Szekspirem (Głosy z przeszłości/Dwójka)
  • Prof. Jan Kulczyński o współpracy z aktorem Jackiem Woszczerowiczem (Głosy z przeszłości/Dwójka)
  • Trzecia gawęda profesora Jana Kulczyńskiego (Głosy z przeszłości/Dwójka)
  • Profesor Jan Kulczyński wspomina wybuch II wojny światowej (Głosy z przeszłości/Dwójka)
Prof. Jan Kulczyński za zasługi dla rozwoju kultury polskiej odznaczony został w 2011 r. Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis
Prof. Jan Kulczyński za zasługi dla rozwoju kultury polskiej odznaczony został w 2011 r. Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"Foto: PAP/Andrzej Rybczyński

Urodził się w 1931 roku we Lwowie, ukończył studia polonistyczne we Wrocławiu, a następnie studia reżyserskie w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Wyreżyserował ponad 100 przedstawień teatralnych i telewizyjnych, m.in. "Proces" Kafki z Jackiem Woszczerowiczem w roli głównej w warszawskim teatrze Ateneum, "Wieczór Trzech Króli" w Teatrze Stara Prochownia, "Szkołę żon" w Teatrze Narodowym w Warszawie, "Wesele" w Teatrze Telewizji. Jest autorem książek "Rozbieranie Hamleta" i "Co reżyser ma w środku".

Jan Kulczyński, reżyser, wieloletni dziekan i prodziekan wydziału reżyserii w warszawskiej Akademii Teatralnej (dawnej PWST) zmarł w Warszawie w wieku 84 lat.

W swoich wspomnieniach mówi o specyfice zawodu reżysera, przywołuje swoje reżyserskie prace związane z najukochańszym autorem Williamem Szekspirem, opowiada o doświadczeniach pracy w Getyndze, wraca do czasów II wojny światowej. Cykl gawęd z profesorem Janem Kulczyńskim nagrała w roku 1998 Hanna Szof.

***

Na "Głosy z przeszłości" zapraszamy od poniedziałku do piątku (4-8.05) w godz. 11.45-12.00. Audycję przygotowała Iwona Malinowska.

mc/mm

Zobacz więcej na temat: reżyser TEATR telewizja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wspominamy prof. Jana Kulczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 09:45
O znakomitym reżyserze teatralnym i telewizyjnym, wykładowcy Akademii Teatralnej w Warszawie, autorze m.in. "Rozbierania Hamleta" i "Co reżyser ma w środku" mówił w Dwójce Maciej Wojtyszko.
rozwiń zwiń