X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Aniela Jasińska - radio i literatura

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2012 09:04
Zapraszamy do wysłuchania archiwalnych wspomnień dziennikarki radiowej, pisarki, autorki wielu audycji literackich i felietonów.
Audio
Aniela Jasińska - radio i literatura
Foto: Glow Images/East News

Z okazji 75-lecia Programu II Polskiego Radia wyemitujemy w cyklu "Głosy z przeszłości" (od 20 do 24 lutego o godz. 11.45 ) archiwalne wypowiedzi ważnych postaci kultury związanych z Polskim Radiem: Anieli Jasińskiej, Zdzisława Nardellego, Aleksandra Bardiniego, Jerzego Janickiego, Zbigniewa Kopalki.

Aniela Jasińska była dziennikarką w Polskim Radiu w latach 50. i 60., zajmowała się audycjami literackimi, nadawała odcinki prozy i poezji, robiła adaptacje polskich i zagranicznych powieści. Po wyjeździe z Polski wraz mężem Michałem Toneckim w roku 1968 do Izraela zajęła się własną twórczością literacka, współpracowała też jako felietonistka z Radiem Wolna Europa pod pseudonimem Aniela Litwinowicz.

W swojej gawędzie Aniela Jasińska wspomina swoją pracę w Radiu, które mieściło się jeszcze na ulicy Nowakowskiego.

Opracowanie Witolda Malesy.


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Goście na 75-lecie Dwójki: Antoni Wit

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2012 09:30
Dyrektor Naczelny i Artystyczny Filharmonii Narodowej opowiadał o swoich związkach z Dwójką i ogólnie z Polskim Radiem. Mówił między innymi o tym, jak pracowało mu się Lang Langiem i czym charakteryzowała się praca z NOSPR-em.
rozwiń zwiń

Czytaj także

75-lecie Programu II Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2012 12:45
1 marca radiowa Dwójka będzie obchodzić 75. urodziny. Z tej okazji zaplanowaliśmy wiele wyjątkowych audycji, koncertów oraz niespodzianek.
rozwiń zwiń