Aniela Jasińska - radio i literatura

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2012 09:04
Zapraszamy do wysłuchania archiwalnych wspomnień dziennikarki radiowej, pisarki, autorki wielu audycji literackich i felietonów.
Audio
Aniela Jasińska - radio i literatura
Foto: Glow Images/East News

Z okazji 75-lecia Programu II Polskiego Radia wyemitujemy w cyklu "Głosy z przeszłości" (od 20 do 24 lutego o godz. 11.45 ) archiwalne wypowiedzi ważnych postaci kultury związanych z Polskim Radiem: Anieli Jasińskiej, Zdzisława Nardellego, Aleksandra Bardiniego, Jerzego Janickiego, Zbigniewa Kopalki.

Aniela Jasińska była dziennikarką w Polskim Radiu w latach 50. i 60., zajmowała się audycjami literackimi, nadawała odcinki prozy i poezji, robiła adaptacje polskich i zagranicznych powieści. Po wyjeździe z Polski wraz mężem Michałem Toneckim w roku 1968 do Izraela zajęła się własną twórczością literacka, współpracowała też jako felietonistka z Radiem Wolna Europa pod pseudonimem Aniela Litwinowicz.

W swojej gawędzie Aniela Jasińska wspomina swoją pracę w Radiu, które mieściło się jeszcze na ulicy Nowakowskiego.

Opracowanie Witolda Malesy.


Czytaj także

Goście na 75-lecie Dwójki: Antoni Wit

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2012 09:30
Dyrektor Naczelny i Artystyczny Filharmonii Narodowej opowiadał o swoich związkach z Dwójką i ogólnie z Polskim Radiem. Mówił między innymi o tym, jak pracowało mu się Lang Langiem i czym charakteryzowała się praca z NOSPR-em.
rozwiń zwiń
Czytaj także

75-lecie Programu II Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2012 12:45
1 marca radiowa Dwójka będzie obchodzić 75. urodziny. Z tej okazji zaplanowaliśmy wiele wyjątkowych audycji, koncertów oraz niespodzianek.
rozwiń zwiń