Anna Radziejewska: to nagranie "Cyrulika" wywołuje mój uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 17:00
- W tej interpretacji opery Gioacchino Rossiniego jest rodzaj gigantycznej swobody i nonszalancji. Słuchając tego nagrania, śmieję się od początku do końca - znakomita śpiewaczka opowiadała w Dwójce o swojej ulubionej wersji "Cyrulika sewilskiego".
Audio
  • Anna Radziejewska o ulubionej interpretacji "Cyrulika sewilskiego" Gioacchina Rossiniego (Moja opera/Dwójka)
Anna Radziejewska
Anna RadziejewskaFoto: Grzegorz Śledź / Polskie Radio

Rozyna to jedna z jej ukochanych ról, wykonywanych w Polsce i na świecie, zatem wybór tytułu do audycji mógł być tylko jeden: "Cyrulik sewilski" ponad wszystkie inne opery Gioacchino Rossiniego! To idealne nagranie, wybrane przez Annę Radziejewską, ma już swoją historię. Ale trudno się dziwić. Mowa tu o słynnej interpretaacji Silvio Varviso, która kiedyś już zwyciężyła w audycji "Płytowy Trybunał Dwójki". - To wykonanie nie jest idealne, ale ono nie ma być perfekcyjne. To ma my być takie, że słucha się z tego przyjemnością. Są tam fantastyczne głosy, ale oni się wszyscy tym bawią z polotem i radością.

W audycji wysłuchaliśmy fragmentów "Cyrulika sewilskiego" w wykonaniu: Ugo Benelli (Hrabia), Fernando Corena (Bartolo), Rozyna (Teresa Berganza), Manuel Ausensi (Figaro), Mikołaj Gjaurow (Don Basilio), Chór i Orkiestra Rossiniego w Neapolu, dyr. Silvio Varviso (Rzym 1964)

***

Tytuł audycji: Moja opera 

Prowadził: Jacek Hawryluk

Gość: Anna Radziejewska (śpiewaczka)

Data emisji: 4.08.2019

Godzina emisji: 17.00

bch


Czytaj także

"Cyrulik Sewilski" w Genewie

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 15:05
Zapraszamy na retransmisję opery komicznej Gioachino Rossiniego, wystawionej jesienią zeszłego roku w genewskim Grand Théâtre.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Stuhr: w "Cyruliku" chcę uciec od stereotypów

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 10:28
- Myślałem, jak zrobić, żeby widz, który zna już ten utwór, nagle odkrył inne wnętrza czy inne otoczenie arii - opowiadał Jerzy Stuhr o przygotowywanej przez siebie inscenizacji "Cyrulika sewilskiego" Gioacchino Rossiniego.
rozwiń zwiń