REKLAMA

Koncert finałowy Festiwalu Praska Wiosna

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 21:30
Mahler, Britten, Beethoven - utwory tych znakomitych kompozytorów zabrzmiały na zakończenie Festiwalu Praska Wiosna. Wykonała je Czeska Orkiestra Filharmoniczna pod kierunkiem Marka Wiggleswortha. Solistą wieczoru był tenor Petr Nekoranec.
Rudolfinum w Pradze
Rudolfinum w PradzeFoto: Shutterstock/Mitzo

Program:

Gustav Mahler III Symfonia – cz. II Co opowiadają mi kwiaty na łące, Benjamin Britten Les Illuminations op. 18, Ludwig van Beethoven VI Symfonia F-dur "Pastoralna" op. 68

Wyk: Petr Nekoranec - tenor, Czeska Orkiestra Filharmoniczna, dyr. Mark Wigglesworth

Koncert finałowy Festiwalu Praska Wiosna (Praga, 3.06.2021) 

***

Tytuł audycji: Letnia promenada

Prowadziła: Joanna Grotkowska

Data emisji: 9.07.2021

Godzina emisji: 19.00


Czytaj także

Jadwiga Rappé: bałam się kariery muzycznej

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2021 12:40
- Z Krzysiem Lipką siedzieliśmy w oślej ławce w Warszawie na Bednarskiej, ponieważ on był z Łodzi, z głębokiej prowincji, a ja z Białegostoku, z głębokiej prowincji. Z góry było wiadomo, że jesteśmy beznadziejni. Do końca pierwszych zajęć - gościem Cafe "Muzy" była Jadwiga Rappé, wybitna śpiewaczka uhonorowana w tym roku Złotym Fryderykiem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aleksandra Kurzak: moja nowa płyta ukaże się po wakacjach

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2021 15:00
- Już została nagrana, w całości będzie poświęcona Mozartowi, mam nadzieję, że album ukaże się po wakacjach. To będą jego najpiękniejsze arie operowe, a są one diabelnie trudne, z dużymi skokami interwałowymi - tak na antenie Dwójki o swej jeszcze niewydanej płycie mówiła Aleksandra Kurzak.
rozwiń zwiń