Kaja Draxler w hołdzie Robertowi Frostowi

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2022 08:00
Tym razem w "Nocnej strefie" pojawił się zróżnicowany zestaw. Na początek sięgnęliśmy do krążka słoweńskiej pianistki Kai Draxler poświęconego amerykańskiemu poecie Robertowi Frostowi. Materiał zagrała podczas festiwalu w austriackim Saalfelden.
Bartek Chaciński zaprasza na Nocną strefę
Bartek Chaciński zaprasza na "Nocną strefę"Foto: PR2

W dalszej części audycji pojawił się zaskakujący duet jazzowy Domi & JD Beck, który próbuje na jazz patrzeć z niecodziennej strony, a nawet go redefiniuje.

Pozostając w kręgu jazzowych redefinicji, słuchaliśmy Moor Mother. Camae Ayewa, bo tak brzmi jej nazwisko, to amerykańska artystka, poetka i aktywistka.

Samą siebie określa mianem "truth teller", bo w swoich tekstach "mówi, jak jest". Moor Mother to obecnie jeden ciekawszych głosów na scenie hiphopowej. W tej muzyce słychać jednocześnie tak różne wpływy, jak noise czy kosmiczne dźwięki amerykańskiego muzyka jazzowego Suna Ra. Album "Fetish Bones" to forma protestu - pełna złości, ale próbująca również przepracować traumatyczną, afroamerykańską przeszłość. 

(Źródło: unsound.pl)

Posłuchaj
176:41 2022_08_04-22-00-34_PR2_Nocna_strefa.mp3 Kaja Draxler w hołdzie Robertowi Frostowi (Nocna strefa/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadził: Bartek Chaciński

Data emisji: 4.08.2022

Godzina emisji: 22.00

Czytaj także

"Marta Zalewska Orchestra & Dżamble". Drugi album z cyklu Jazz.PL

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2022 18:00
- Na tej jednej płycie debiutanci, którzy mieli zaledwie po dwadzieścia kilka lat, przyciągnęli do nagrań Seiferta, Muniaka, Urbaniaka, Stańkę, co wówczas było też dowodem na to, że w tym okresie w Polsce, podobnie jak na świecie, jazz uśmiechał się do rocka i odwrotnie - mówił Piotr Metz o jedynym albumie legendarnego zespołu Dżamble. Jego utwory zaśpiewała Marta Zalewska w ramach Dwójkowego cyklu Jazz.PL, a zapis tego koncertu właśnie ukazuje się na płycie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miles Davis i 50-lecie albumu "On the Corner"

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2022 01:00
Minęło 50 lat od wydania jazzowego albumu "On the Corner". Wytwórnia CBS reklamowała go jako najbardziej osobistą wypowiedź w karierze Milesa Davisa.
rozwiń zwiń