Bartek Wąsik i jego płyta "Daydreamer"

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2022 13:09
Bartek Wąsik opowiadał o swoim albumie "Daydreamer" i o muzyce zespołu, która była dla niego inspiracją - Radiohead. W audycji "Nocna strefa" usłyszeliśmy też wspólne nagrania Jonny’ego Greenwooda z Krzysztofem Pendereckim.
Daydreamer - okładka płyty
Daydreamer - okładka płytyFoto: materiały prasowe

Bartek Wąsik jest pianistą, kompozytorem i aranżerem, laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów, nagrody fonograficznej Fryderyk oraz Paszportu "Polityki" 2014.

Wszechstronny artysta realizuje się w muzyce różnorodnej gatunkowo, współpracuje z wykonawcami specjalizującymi się w rozmaitych stylach muzycznych - od Meli Koteluk i Katarzyny Nosowskiej po Lutosławski Piano Duo czy Stanisławę Celińską i Dorotę Miśkiewicz. Swój sobotni recital zatytułował "Radiohead Through the Glass"

Artysta wystąpił niedawno na antenie Dwójki, w audycji "Miejscówki z Dwójką", grając kompozycje Philipa Glassa i piosenki grupy Radiohead. - W obu tych twórczościach znalazłem czynnik, który bardzo lubię: połączenie w wyważony sposób jakiegoś rodzaju energetyki, pulsowania, jak i nostalgii, która jest bardzo pięknym uczuciem. Jednocześnie przestrzeń brzmieniowa, gdzie fortepian, instrument, który kocham i na którym gram tyle lat, brzmi bardzo inspirująco. Te dwa światy spotkały się pod Otwockiem i okazało się, że mają się ku sobie - mówił w rozmowie z Jakubem Kuklą.

Artystę można było usłyszeć niedawno podczas autorskiego cyklu koncertów w warszawskiej Królikarni. A z okazji obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego jako członek zespołu Kwadrofonik pianista nagrał album "Astronomia poety. Baczyński" z piosenkami do wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, w wykonaniu Meli Koteluk.


[źródło: Facebook/Bartek Wąsik]

<<< Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Miejscówka z Dwójką" >>> 

Czytaj także:

 

Posłuchaj
114:34 2022_11_08 23_00_06_PR2_Nocna_strefa.mp3 Bartek Wąsik i jego płyta "Daydreamer" (Nocna strefa/Dwójka)

 

[źródło: Facebook/Dwójka - Program 2 Polskiego Radia]

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadził: Piotr Metz

Data emisji: 8.11.2022

Godzina emisji: 23.00

kor

Czytaj także

Andrzej Dąbrowski: trzymałem za rękę Mireille Mathieu

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2022 13:30
- Nie narzekam na tamte czasy, gdyż poszczęściło mi się i mimo różnych trudności mogłem wyjechać za granicę, mogłem grać - tak Andrzej Dąbrowski opowiadał o czasach PRL w drugiej rozmowie z Robertem Mazurkiem w audycji "Mazurek słucha". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jesienne porządki w ogrodzie i w nowościach płytowych

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2022 09:00
Czwartkowa "Nocna strefa" w wydaniu magazynowym była niczym grabienie jesiennych liści. W audycji znalazł się przegląd płyt z różnych części Polski i nie tylko.
rozwiń zwiń