REKLAMA

Hinduska podróż Johna McLaughlina i Shakti

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2022 15:04
- Jego hinduską muzyczną podróż z zespołem Shakti opowiemy w "Nocnej strefie" we wtorek o 22.00 - zapowiadał spotkanie z utworami Johna McLaughlina w radiowej Dwójce Piotr Metz. 
Wtorkowa Nocna strefa zabierze Państwa w hinduską podróż z Johnem McLaughlinem i zespołem Shakti w roli głownej.
Wtorkowa "Nocna strefa" zabierze Państwa w hinduską podróż z Johnem McLaughlinem i zespołem Shakti w roli głownej.Foto: Shutterstock.com

Ostatnia odsłona wtorkowej "Nocnej strefy" była zapowiedzią kolejnego odcinka audycji, na finał zabrzmiał bowiem utwór "Miles from India" Johna McLaughlina. POSŁUCHAJ >>>>

McLaughlin od końca lat 60. ubiegłego wieku zajmuje się muzyką hinduską, która uważana jest za najstarszy system muzyczny świata.

W 1973 roku gitarzysta stworzył zespół Shakti, z którym sięga po inspiracje czerpane wprost ze wschodnich tradycji. Jego nauczycielem był artysta z Indii Północnych - Ravi Shankar.

Zobacz zapowiedź:

[Facebook Dwójki]

***

Zapraszamy do wysłuchania 3-godzinnego pasma autorskiego, w którym przemierzamy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata.

To też dobra okazja do sięgnięcia po nagrania (także koncertowe!) z ostatnich miesięcy, na które nie starczyło czasu wiosną oraz płyty i zjawiska zapomniane.

W podróż w nieznane zabierają Państwa dziennikarze bacznie obserwujący współczesną scenę.

Posłuchaj
176:37 2022 22_00_00_08_23_PR2_Nocna_strefa.mp3 Hinduska podróż Johna McLaughlina i Shakti (Nocna strefa/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadził: Piotr Metz

Data emisji: 23.08.2022

Godzina emisji: 22.00

Zobacz więcej na temat: Indie Piotr Metz Dwójka
Czytaj także

Ravi Shankar - mistrz sitary

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 07:00
W "Nocnej Strefie" powrócimy do Raviego Shankara i tego, jak wpłynął na zachodnią muzykę popularną.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wizyta Joe Bidena w Azji. Iwo Bender: sygnał dla Chin

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2022 17:11
- To potwierdzenie tego, że Stany Zjednoczone wysyłają prosty sygnał do Chin: "Nawet o tym nie myślcie" - powiedział w Polskim Radiu 24 Iwo Bender (Telewizja EWTN), komentując rozmowy, które Joe Biden prowadzi podczas wizyty w Azji w kontekście dyskusji o możliwości inwazji Chin na Tajwan.
rozwiń zwiń