"Nomadland" - jak inaczej rozumieć dom?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 10:00
W audycji "Magazyn filmowy" rozmawialiśmy o filmie "Nomadland", który otrzymał w tym roku Złoty Glob za Najlepszy dramat, a Chloé Zhao odznaczono za najlepszą reżyserię.
Plakat filmu Nomadland
Plakat filmu "Nomadland"Foto: mat. prasowe

Posłuchaj
23:23 [ PR2]PR2 (mp3) 14 marzec 2021 09_30_00_Magazyn_filmowy.mp3 Rozmowa o filmie "Nomadland" (Magazyn filmowy/Dwójka)

 

Widzowie w Polsce czekają na ten film od premiery na FF w Wenecji. Pandemia skomplikowała drogę festiwalową filmu Chloe Zhao, ale członkowie Amerykańskiej Akademii filmowej już traktują produkcję, jako poważnego kandydata do Oscarów.

Tym razem Frances McDormand wciela się w kobietę po sześćdziesiątce, która wybiera wędrowne życie współczesnego nomady, po tym jak w wyniku recesji straciła swój dobytek.​ W audycji porozmawiamy także o fenomenie tej aktorki.

Youtube:  20th Century Studios Polska

***

Tytuł audycji: Magazyn filmowy

Prowadziła: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 14.03.2021

Godzina emisji: 9.30


Czytaj także

"Moby Dick" – wielka powieść Hermana Melville’a

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 05:35
Przerażające widowisko kryje w sobie większy sens, który przerasta miarę zwykłego opowiadania o dziejach nieszczęśliwej wyprawy wielorybniczej. Zaciekła walką między kapitanem Ahabem a potwornym wielorybem staje się alegoryczną wykładnią zmagań człowieka z własnym losem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wysłużonym kamperem przez Kalifornię

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 08:55
Podróżnik Michał Ilczuk wybrał się do Kalifornii, gdzie dwa tygodnie spędził w parkach narodowych. Towarzyszy podróży znalazł na popularnym portalu. Razem wyruszyli, wymarzonym przez Michała, starym kamperem.
rozwiń zwiń