"Magnezja". Western po polsku

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 10:01
W audycji rozmawialiśmy o współczesnym polskim westernie, a raczej easternie w reżyserii Macieja Bochniaka.
Kadr z filmu Magnezja
Kadr z filmu "Magnezja"Foto: materiały prasowe

Posłuchaj
29:40 2021_06_20 09_30_19_PR2_Magazyn_Filmowy.mp3 "Magnezja". Western po polsku (Magazyn filmowy/Dwójka) 

"Magnezja" to podróż przez dzikie pogranicze polsko-sowieckie przełomu lat 20. i 30. XX wieku. Tutaj rządzi ten, kto ma pieniądze i naładowaną broń. Od lat to rodzina Lewenfiszów rozdaje karty w okolicy, a trzy siostry stojące na czele rodu trzymają rękę na wszystkich szemranych interesach okolicy. Królowe granicy nie mają zamiaru oddać władzy nikomu, zwłaszcza zagrażającym im sowieckim gangsterom.

[źr. YouTube KinoSwiat.PL]

O filmie mówili w audycji aktorzy: Maja Ostaszewska, Borys Szyc, Małgorzata Gorol, Andrzej Chyra, Magdalena Boczarska i Agata Kulesza.

***

Tytuł audycji: Magazyn filmowy

Prowadziła: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 20.06.2021

Godzina emisji: 9.30

Czytaj także

Maciej Bochniak: "Magnezja" to pełnokrwisty film kostiumowy

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 11:00
- Naszym celem było stworzenie polskiego mitu o przedwojennych gangsterach, bo mam wrażenie, że moje pokolenie cierpi na brak lokalnych mitów. Sięgnęliśmy więc do epoki II Rzeczypospolitej, gdzie łatwiej jest szukać bohaterów - mówił w Dwójce reżyser Maciej Bochniak o swoim najnowszym filmie "Magnezja".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magnus von Horn: platformy społecznościowe to emocjonalny materiał do filmu

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 10:00
- Pierwszy raz zobaczyłem influencerki od fitnessu i motywatorki  jakieś pięć lat temu. Nie mogłem przestać oglądać, chociaż tego nie lubiłem. To było jak reality show. Oglądając to widziałem rzeczy emocjonalne, sceny i monologi prawdziwsze, niż dzisiejsze kino. To mnie zaciekawiło - mówił w Dwójce Magnus von Horn, reżyser filmu "Sweat".
rozwiń zwiń