Polskie Radio
Section05
western

Johnny Depp, najsłynniejszy pirat w historii, kończy 59 lat

Gdyby zapytać o najpopularniejszego aktora ostatnich dwóch miesięcy, odpowiedź byłaby tylko jedna: Johnny Depp. Niestety, nie za sprawą dokonań aktorskich, ale procesu sądowego z Amber Heard, którym żyły nie tylko plotkarskie serwisy. Wygrana, którą sąd ogłosił 1 czerwca, była dla kończącego dzisiaj 59 lat aktora chyba najlepszym prezentem.
Zobacz więcej na temat:  Johnny Depp KULTURA FILM Hollywood W POLSKIM RADIU Trójka komedia horror western pirat

Marilyn Monroe: wielka gwiazda i nieszczęśliwa kobieta

96 lat temu urodziła się Marilyn Monroe: wielka gwiazda kina, symbol seksu, ale też niedoceniona aktorka i nieszczęśliwa kobieta. Pokolenia krytyków, twórców i wielbicieli głowią się nad zagadką jej ekranowego magnetyzmu. Czy w dzisiejszych czasach mogłaby zostać równie wielką gwiazdą, jedną z ikon popkultury?
Zobacz więcej na temat:  Marilyn Monroe KULTURA FILM Hollywood W POLSKIM RADIU Trójka musical komedia western

"Magnezja" - wybuchowa produkcja Macieja Bochniaka

Już sama obsada filmu może wzbudzić emocje: w rolach głównych Dawid Ogrodnik i Maciej Kościukiewicz, a obok nich m.in. Maja Ostaszewska, Borys Szyc, Agata Kulesza, Andrzej Chyra, Magdalena Boczarska. Akcja rozgrywa się na przełomie lat 20. i 30. XX wieku, wśród przemytników na pograniczu polsko-sowieckim. Tu nie będzie "miękkiej gry"! 
Zobacz więcej na temat:  FILM KULTURA premiera western Dwudziestolecie międzywojenne przemyt Ryszard Jaźwiński Warszawski Festiwal Filmowy Trójka