REKLAMA

Radiohead i Philip Glass w interpretacji Bartka Wąsika [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2022 19:30
Pianista, kompozytor i aranżer Bartek Wąsik zabiera nas do swojego świata, w którym połączył utwory brytyjskiej grupy rockowej Radiohead z etiudami współczesnego amerykańskiego kompozytora Philipa Glassa, określanego mianem minimalisty. Zapraszamy do obejrzenia i posłuchania koncertu w ramach "Miejscówki z Dwójką".

Zobacz wideo:

(You Tube Dwójki)

Program:

Bartek Wąsik - recital pt. "Radiohead Through The Glass"

1. Radiohead - "Everything In Its Right Place"
2. Philip Glass - Etiuda nr 2
3. Radiohead - "Knives Out"
4. Philip Glass - Etiuda nr 16
5. Radiohead - "Creep"
6. Philip Glass - Etiuda nr 9
7. Radiohead - "Daydreaming"

Bartek Wąsik - pianista, kompozytor i aranżer, laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów, nagrody fonograficznej Fryderyk oraz Paszportu "Polityki" 2014. Występował w Europie, Azji i obu Amerykach. W Carnegie Hall i Chicago Symphony Hall prezentował własne opracowania utworów Fryderyka Chopina. Jego projekt Nowa Warszawa (wraz ze Stanisławą Celińską i z Royal String Quartet) spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki i został uhonorowany Gwarancją Kultury i Wdechami.

Czytaj także: Bartek Wąsik: w muzyce ważna jest czułość wobec odbiorców

Współpracował m.in. z Bartkiem Konopką (film "Nowa Warszawa"), Janem Komasą (widowisko "Ksenofonia"), Arturem Rojkiem ("Symfonia przemysłowa"), Adamem Strugiem ("Requiem ludowe" - uhonorowane Folkowym Fonogramem Roku), Katarzyną Nosowską, Ralphem Kaminskim (album "Kora") czy Dorotą Miśkiewicz ("Lutosławski, Tuwim - Piosenki nie tylko dla dzieci" - Złota Płyta).

<<< Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Miejscówka z Dwójką" >>>

Jest założycielem i członkiem Lutosławski Piano Duo (laureaci nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2020) i kwartetu Kwadrofonik, z którym w 2021 roku otrzymał Fryderyka za album "Astronomia poety. Baczyński", zawierający piosenki skomponowane razem z Melą Koteluk do słów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Od 2020 roku jest autorem, organizatorem i wykonawcą cyklu letnich koncertów Pianokrąg, które odbywają się w warszawskiej Królikarni.

***

"Miejscówkę z Dwójką" zaprezentowaliśmy w sobotę (8.10) w godz. 19.00-19.30.

Czytaj także

MagDuś Duo - polski repertuar na saksofon i fortepian [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2022 20:00
- Jednym z naszych głównych filarów tworzenia repertuaru na duet saksofon i fortepian obok muzyki współczesnej są transkrypcje, które w stu procentach wypełniły program "Miejscówki". Ostatnio zabraliśmy się za aranżowanie repertuaru polskiego - stąd aranżacje "Róży i cierni" J. Zarębskiego oraz "Danse Vive" Stefana Kisielewskiego, mówili artyści MagDuś Duo. Oprócz tego w czasie najnowszej "Miejscówki z Dwójką" wykonane zostały dwie inne aranżacje: Suita z baletu Romeo i Julia oraz Gershwin Fantasy. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dwójkowy recital Piotra Alexewicza [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2022 07:00
Jeden z najzdolniejszych pianistów młodego pokolenia - Piotr Alexewicz - wystąpił ze swoim recitalem w "Miejscówce z Dwójką". To półfinalista ubiegłorocznego Konkursu Chopinowskiego, podczas którego przyznana została mu nagroda im. prof. Zbigniewa Drzewieckiego. Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo koncertu!
rozwiń zwiń