Logo Polskiego Radia
polskieradio.pl
Ewa Dryhusz 25.05.2011

Zielone szparagi

Do przygotowania tej przystawki wystarczy kilka chwil i dobre chęci.
Zielone szparagiGlow Images/East News

Lista zakupów:

  • pęczek zielonych szparagów,
  • masło,
  • oliwa,
  • kilka ząbków czosnku (ilość wedle gustu),
  • garść ziaren sezamu
  • szczypta soli.

Szparagom ucinamy końcówki. Na dużej patelni rozgrzewamy masło z oliwą i wrzucamy szparagi. Można je chwilę poddusić pod przykryciem, wtedy szybciej zmiękną. Po kilku minutach duszenia, dodajemy posiekany drobno czosnek i posypujemy sezamem. Dusimy jeszcze chwilę, już bez przykrycia - i kiedy będą półtwarde podajemy. Warto przy serwowaniu polać je tłuszczem, w którym były duszone. Smacznego!


Pprzepis nadesłała Radka Kluczkowska

Więcej na
Wybory Kulinarnego Bloga Roku to stworzenie interaktywnej platformy kulinarnej pod auspicjami marki Lurpak.
Akcja skierowana jest do blogerów i pasjonatów dobrego jedzenia, gdzie każdy może zaistnieć, rywalizować i oczywiście dotrzeć ze swoimi przepisami do szerokiej grupy ludzi.
Podsumowaniem akcji będzie wydanie książki kucharskiej z przepisami najlepszych polskich blogów, a nagrodą dla zwycięzcy jest wyjazd do Kopenhagi, gdzie będzie mógł zjeść kolację w restauracji NOMA, która zdobyła tytuł najlepszej restauracji świata.
Serdecznie zapraszamy do głosowania na Kulinarnego Bloga Roku oraz wspólnego gotowania!
Skąd pomysł na AUDYCJĘ?
Odkrycie nowego dania większym jest szczęściem dla ludzkości niż odkrycie nowej gwiazdy” – to cytat z dziewiętnastowiecznej „Fizjologii smaku” Anthelme Brillat-Savarina i my ku szczęściu ludzkości będziemy odkrywać nowe smaki i ich nieoczywiste połączenia. Ośmielimy wszystkich nieśmiałych i przekonamy niedowiarków, że gotowanie nie jest trudne i warto wykorzystać wszelkie okazje do kulinarnej kreacji. Zapraszam do słuchania, czytania, przesyłania własnych przepisów, ale przede wszystkim zapraszam do kuchni.

Katarzyna Pruchnicka