Polskie Radio
Section05
Domówka w Dwójce

Marcin Świątkiewicz: utwory, które zagram łączy hasło "nieskończone"

- Przede wszystkim pojawi się muzyka dawna, ale będzie też trochę improwizacji. Improwizacja to powód, dla którego zająłem się muzyką dawną, bo kiedy byłem uczniem szkoły muzycznej, to już wtedy wydawała mi się ważna - mówił w Dwójce jeden z najbardziej rozpoznawalnych klawesynistów i kompozytorów młodego pokolenia, gospodarz najbliższego koncertu w cyklu "Domówka z Dwójką" (25.07).
Zobacz więcej na temat:  Domówka w Dwójce Jakub Kukla Dwójka

Marcin Wasilewski: zagramy w miejscu, gdzie otwieram swoją duszę

- Emocje na Domówce są inne, bo sytuacja ma miejsce w moim domu. To miejsce intymne i trochę miałem problem, że pokazuję swoje miejsce, gdzie się zagłębiam, otwieram na siebie i swoją wrażliwość. Ale mam nadzieję, że emocje zawarte w tych trzydziestu minutach słuchacze dobrze odbiorą - mówił w Dwójce polski kompozytor i pianista jazzowy, który będzie bohaterem kolejnej odsłony "Domówki z Dwójką".
Zobacz więcej na temat:  Domówka w Dwójce marcin wasilewski Dwójka Jazz Paweł Siwek

Mischa Kozłowski: wykonamy utwory, jakich dotąd nie graliśmy

- Karol ma swoje różne zobowiązania artystyczne, a ja swoje. Jeżeli jednak tylko jest okazja, zawsze bardzo chętnie zakasujemy rękawy i bierzemy się do roboty, żeby poszerzać nasz wspólny repertuar i przy okazji spełniać różne swe muzyczne marzenia - mówił pianista, który razem ze swym bratem tenorem wystąpi w sobotę (11.07) w ramach cyklu koncertów online "Domówka z Dwójką".
Zobacz więcej na temat:  Domówka w Dwójce fortepian Dwójka koncert Paweł Siwek Mischa Kozłowski

Domowy koncert Jazz Bandu Młynarski-Masecki

Rozkochali publiczność w przedwojennym polskim jazzie. To dzięki nim dziś nucimy dawne piosenki Henryka Warsa, Mariana Hemara czy Zygmunta Karasińskiego. Ba! zdarza się, że doceniamy ich powab nawet w tańcu. W sobotę 4 lipca na antenie i stronie internetowej Dwójki zabrzmiały bandżola, pianino i perkusja, mogli bowiem Państwo usłyszeć kameralny koncert znakomitego polskiego zespołu jazzowego.
Zobacz więcej na temat:  Domówka w Dwójce Marcin Masecki Jan Młynarski Jazz