Polskie Radio
Section05
Dwa Teatry

Festiwal "Dwa Teatry" 2022. Jerzy Zelnik o aktorskich anegdotach [ZOBACZ WIDEO]

Nieodłącznym elementem życia teatralnego są anegdoty o aktorach. Podczas festiwalu "Dwa Teatry" w Zamościu Jerzy Zelnik wspominał te, które opowiadał jego ojciec, reżyser radiowych spektakli. Podczas rozmowy z reporterką Polskiego Radia 24 przyznał jednak, że sam nie kolekcjonuje takich aktorskich historii. Jaką anegdotę opowiedział Jerzy Zelnik?
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry Dwa Teatry 2022 Jerzy Zelnik W POLSKIM RADIU

Magdalena Zawadzka: z Gustawem graliśmy często, ale rzadko mnie reżyserował

- Raz tylko byłam obsadzona przez męża w teatrze "żywym", to była rola Ofelii w "Hamlecie". Więcej okazji było w Teatrze Telewizji, a w radiu to chyba nie grałam w jego reżyserii nigdy, tylko z nim. Bardzo mnie to cieszyło, ponieważ nie ma nic gorszego, niż aktorka przyczepiona do męża reżysera - mówiła w Dwójce Magdalena Zawadzka, laureatka Wielkiej Nagrody 21. Festiwalu "Dwa Teatry". Pierwszym, który odebrał to wyróżnienie był mąż aktorki, Gustaw Holoubek, w 2006 roku.
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry 2022 Dwa Teatry Małgorzata Szymankiewicz Paweł Siwek Magdalena Zawadzka Gustaw Holoubek Dwójka TEATR

XXI Festiwal "Dwa Teatry". Janusz Kukuła: manifestacja potęgi mediów publicznych

- Telewizja Polska przepięknie realizuje misję poprzez Teatr Telewizji, któremu towarzyszą wielkie przeżycia. Natomiast Teatr Polskiego Radia istnieje niemal od 100 lat. Zawsze jesteśmy na straży, towarzyszymy wszystkim zmianom. To jest nasza misja, jak nie my, to kto ma to robić? - mówił w Polskim Radiu 24 Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia. W Zamościu trwa 21. Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry".
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Janusz Kukuła Zamość regiony Dwa Teatry TEATR Polskie Radio 24 POLSKA Dwa Teatry 2022

Zamość, jakiego nie znacie. "Zapraszamy na weekend" z Festiwalu "Dwa Teatry" 2022

W Zamościu trwa czterodniowe święto radiowej i telewizyjnej twórczości teatralnej. 21. Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" to okazja do rozmów, spotkań i obcowania ze sztuką. Co czeka odwiedzających to piękne miasto? Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy? Z czego słynie region Roztocza? Tego wszystkiego można było dowiedzieć się podczas specjalnej audycji, prowadzonej na żywo z zamojskiego rynku. 
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry 2022 Piotr Firan Dwa Teatry Zamość TEATR KULTURA

Andrzej Mastalerz o rozwoju kariery na XXI Festiwalu "Dwa Teatry" [ZOBACZ WIDEO]

W Zamościu trwa wielkie święto radiowej i telewizyjnej twórczości teatralnej - XXI Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". Oprócz prezentacji konkursowych słuchowisk i spektakli telewizyjnych, zaplanowano wiele wydarzeń towarzyszących. Będą spektakle na żywo, recitale, spotkania z gwiazdami i warsztaty dla dzieci. Zobacz relację z pierwszego dnia Festiwalu!
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry Dwa Teatry 2022 W POLSKIM RADIU

Święto słuchowisk i spektakli telewizyjnych. Ruszył XXI Festiwal "Dwa Teatry" [ZOBACZ WIDEO]

W Zamościu trwa wielkie święto radiowej i telewizyjnej twórczości teatralnej - XXI Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". Oprócz prezentacji konkursowych słuchowisk i spektakli telewizyjnych, zaplanowano wiele wydarzeń towarzyszących. Będą spektakle na żywo, recitale, spotkania z gwiazdami i warsztaty dla dzieci. Zobacz relację z pierwszego dnia Festiwalu!
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry Dwa Teatry 2022

Janusz Kukuła: Festiwal "Dwa Teatry" jest miejscem konfrontacji przeżyć

- Na Festiwalu "Dwa Teatry" te przeżycia artystów mogą się zderzyć, ale nie tylko ze sobą, bo przecież też z wrażliwością słuchaczy. To, którzy artyści dostaną nagrodę, dla mnie jest najmniej istotne, bo dla mnie jest ważne, jak bardzo przeżywają swoją pracę i jak wiele poświęcają swojego talentu, by dać ludziom chwilę artystycznych przeżyć - mówił w Dwójce Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry Dwa Teatry 2022 Dwójka Katarzyna Hagmajer-Kwiatek KULTURA Janusz Kukuła

XXI Festiwal "Dwa Teatry". Janusz Kukuła: staramy się dać ludziom odrobinę radości

W Zamościu rusza 21. Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". - Bardzo staramy się, by od tej chwili Zamość żył Teatrem Telewizji i Teatrem Polskiego Radia. Mam nadzieję, że tak będzie - mówi w "Sygnałach dnia" prosto z Zamościa dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła. - Miasto pięknie budzi się. To bardzo piękny, teatralny i poetycki obrazek - dodaje dyrektor TVP Kultura Kalina Cyz. 
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Janusz Kukuła Dwa Teatry Dwa Teatry 2022 TVP Kultura Teatr Polskiego Radia Zamość TEATR słuchowisko

"Dwa Teatry" 2022 w "Trójce pod księżycem"

W Zamościu rozpoczyna się XXI Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". W konkursie jurorzy będą oceniali 19 słuchowisk (zgłoszonych przez Programy 1, 2, 3 i Teatr PR oraz przez rozgłośnie regionalne) i 12 spektakli telewizyjnych. Słuchacze mają szansę spotkać się  z twórcami radiowymi w Klubie Jazzowym Kosz, widzowie – z twórcami telewizyjnymi w zamojskim Ratuszu.
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry 2022 Dwa Teatry Zamość Trójka KULTURA TEATR Janusz Kukuła Teatr Polskiego Radia Barbara Marcinik

Zamość: dziś początek 21. Festiwalu "Dwa Teatry"

Dziś w Zamościu inauguracja wielkiego święta radiowej i telewizyjnej twórczości teatralnej - 21. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". Oprócz prezentacji konkursowych słuchowisk i spektakli telewizyjnych, zaplanowano wiele wydarzeń towarzyszących. Będą spektakle na żywo, recitale, spotkania z gwiazdami i warsztaty dla dzieci.
Zobacz więcej na temat:  Zamość W POLSKIM RADIU Dwa Teatry TEATR KULTURA Teatr Polskiego Radia POLSKA regiony