Polskie Radio
Section05
Euro 2020

ZAPOWIEDŹ Euro 2020: piłkarska gorączka opanowała całe Włochy i Europę. Anglicy nie mogą liczyć na sympatię kibiców

Emocje przed zaplanowanym na niedzielę finałem Euro 2020 rosną z każdą godziną. W decydującym spotkaniu turnieju trudno wskazać zdecydowanego faworyta, jednak wiadomo, kogo będą wspierać kibice. Znacznie większą sympatią cieszą się Włosi - nie tylko dzięki efektownej grze.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Euro 2020 Piłka nożna reprezentacja Włoch reprezentacja Anglii

TYLKO U NAS Generał Franco decydował kto zagra i strzeli gola. Gwiazdami finałów EURO byli piłkarze, politycy i sędziowie

W niedzielny wieczór stadion Wembley po raz drugi w historii będzie areną decydującego meczu EURO. I chociaż to szesnaste mistrzostwa Europy, spotkań finałowych rozegrano o jedno więcej. Błyszczały w nich tak największe gwiazdy, jak i bohaterowie drugiego planu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Euro 2020 Piłka nożna reprezentacja Anglii reprezentacja Włoch reprezentacja Danii reprezentacja Portugalii

Zbigniew Boniek ocenił pracę Paulo Sousy. Portugalczyk nie był pierwszym kandydatem na następcę Brzęczka

W rozmowie z tygodnikiem "Piłka Nożna" Zbigniew Boniek przyznał, że wyniki osiągane przez reprezentację Polski za kadencji Paulo Sousy nie są zadowalające, ale prezes PZPN wciąż uważa Portugalczyka za dobrego trenera. Boniek ujawnił również, że Sousa nie był jego pierwszym wyborem na stanowisko selekcjonera kadry.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski PZPN Zbigniew Boniek Paulo Sousa Euro 2020

Euro 2020: kto zostanie królem strzelców? Harry Kane zbliżył się do czołówki i wyrównał rekord Linekera

Harry Kane, dzięki bramce w półfinałowym meczu z Danią ma już tylko gola straty do prowadzących w klasyfikacji najlepszych strzelców Euro 2020 Cristiano Ronaldo i Patrik Schick. Jeśli kapitan reprezentacji Anglii trafi do siatki Włochów w finale turnieju, zrówna się z portugalskim i czeskim snajperem, a także pobije rekord Gary'ego Linekera.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2020 reprezentacja Anglii reprezentacja Portugalii reprezentacja Czech