Polskie Radio
Section05
Henryk Jagielski

"Zostałem poniżony". Lech Wałęsa żali się na decyzje sądów w Polsce

"W moich sprawach sądowych z Ryszardem Czarneckim, Krzysztofem Wyszkowskim oraz Henrykiem Jagielskim zostałem poniżony i zmuszony prawomocnym wyrokami sądów do przeprosin. Uczestnicząc w rozprawach zauważyłem pewną powtarzającą się tendencję, że formalności są ważniejsze od ustalenia prawdy" - napisał na Facebooku Lech Wałęsa.
Zobacz więcej na temat:  Lech Wałęsa sąd sądownictwo Ryszard Czarnecki Krzysztof Wyszkowski Henryk Jagielski POLSKA

Skarga Lecha Wałęsy oddalona przez Sąd Najwyższy. Ma przeprosić stoczniowca

Sąd Najwyższy odmówił przyjęcia do rozpoznania skargi kasacyjnej wniesionej przez pełnomocnika Lecha Wałęsy ws. wyroku Sądu Apelacyjnego w Gdańsku z 2019 r. nakazującego b. prezydentowi przeproszenie b. pracownika Stoczni Gdańskiej, Henryka Jagielskiego, za nazwanie go agentem Służby Bezpieczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  Lech Wałęsa historia Polski historia PRL Sąd Najwyższy Henryk Jagielski POLSKA

Henryk Jagielski o wygranej w sądzie z Lechem Wałęsą: on się ośmieszył

Były prezydent Lech Wałęsa przegrał w sądzie z opozycjonistą z czasów PRL Henrykiem Jagielskim. O sprawie poinformował na Twitterze Krzysztof Wyszkowski. - Byłem pewien, że wygram tę sprawę, gdyby było inaczej, to nie poszedłbym do sądu - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Henryk Jagielski, który potwierdził, że sąd nakazał Wałęsie m.in. przeprosiny i wypłatę odszkodowania, a w przypadku niewykonania wyroku karę finansową za każdy dzień zwłoki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Henryk Jagielski Lech Wałęsa sąd