Polskie Radio
Section05
Ryszard Czarnecki

"Miasta-widma, puste, spalone mieszkania". Czarnecki: Buczę i Irpień musi odwiedzić jak najwięcej unijnych polityków

- Wizyta w tych dwóch miastach, które chyba na trwałe weszły do historii zbrodni wojennych, była czymś poruszającym. To obecnie miasta-widma, puste osiedla mieszkaniowe, spalone mieszkania na wyższych kondygnacjach, wybite szyby, zniszczone domostwa, zabawki dzieci porozrzucane na podwórkach - powiedział europoseł Ryszard Czarnecki (PiS)
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina Europa wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Ryszard Czarnecki Parlament Europejski ŚWIAT

Rosyjskie zbrodnie na Ukrainie. Czarnecki: w okolicach Charkowa było kilka takich masakr jak w Buczy

- Rozmawiałem dziś z posłanką parlamentu ukraińskiego z Charkowa. Powiedziała mi, że wokół Charkowa jest kilka takich Bucz - miejscowości, w których doszło do masakr. Myślę, że skalę rosyjskich zbrodni wojennych będziemy mogli ocenić dopiero za kilka tygodni czy miesięcy - podkreślił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki. 
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja wojna 2022 Ryszard Czarnecki ŚWIAT

Ryszard Czarnecki: Niemcy chcą znowu być mostem pomiędzy UE a Rosją 

- Największe kraje członkowskie UE chcą powrotu do "business as usual", chcą robić interesy z Rosją, choć już nigdy nic nie będzie tak, jak było. Ta tęsknota jest jednak wyraźna - mówił w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki, europoseł (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Władimir Putin Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Antoni Opaliński ŚWIAT Europa Unia Europejska Francja Ryszard Czarnecki

"Nie dziwi miejsce negocjacji". Ryszard Czarnecki po rozmowach na linii Kułeba-Ławrow

- Premier Izraela namawiał prezydenta Wołodymyra Zełenskiego do ustępstw wobec Rosji. Nie dziwmy się więc, że Ukraińcy chcieli, by miejscem pierwszych rozmów pokojowych szefów MSZ była Turcja, a nie rozważany wcześniej publicznie przez prezydenta Zełenskiego Izrael - mówił w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki (europoseł PiS).
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina Władimir Putin wojna 2022 ŚWIAT Turcja Ryszard Czarnecki Antoni Opaliński Siergiej Ławrow

Kamil Bortniczuk i Społeczna Rada Sportu. W lutym poznamy jej pełny skład

W lutym formalnie rozpocznie działalność Społeczna Rada Sportu przy ministrze sportu i turystyki. O jej utworzeniu poinformował szef resortu Kamil Bortniczuk. Jak przekazał "doradztwo i konstruktywna krytyka ze strony środowiska sportowego jest bardzo potrzebna". - Wsłuchuję się w głosy środowiska i cenię opinie sportowców - zapewnił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo SPORT kamil bortniczuk Ministertwo Sportu i Turystyki marcin możdżonek Ryszard Czarnecki tomasz gollob sławomir szmal Otylia Jędrzejczak

Czarnecki o powrocie Tuska: to nie jest dobra wiadomość dla Hołowni

- Dla Hołowni i Lewicy nie jest to dobra wiadomość, ponieważ Tusk traktuje inne siły opozycyjne, jako swoich żołnierzy. Nikt nie lubi być traktowany przedmiotowo. Ten powrót będzie raczej oznaczał podziały na opozycji - powiedział o powrocie do polskiej polityki Donalda Tuska, Ryszard Czarnecki z PiS.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Platforma Obywatelska opozycja Prawo i Sprawiedliwość Ryszard Czarnecki Szymon Hołownia POLSKA polityka

Czarnecki: reakcja na działania Rosji była szybka i skuteczna politycznie

- Reakcje Unii Europejskiej na aneksję Krymu w 2014 roku i działania Rosji w Donbasie były szybkie i skuteczne politycznie - mówił europoseł PiS Ryszard Czarnecki podczas wysłuchania publicznego nt. długoterminowej strategii UE wobec Rosji, które odbyło się w ramach posiedzenia komisji spraw zagranicznych PE.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Ryszard Czarnecki Unia Europejska bezpieczeństwo Europa Wschodnia

TYLKO U NAS Ryszard Czarnecki o zapowiedzi Viktora Orbana: lepiej byłoby oprzeć się na EKR

Premier Węgier Viktor Orban zapowiedział, że jego kraj wraz z Polską i Włochami spróbuje przeorganizować europejską prawicę po wystąpieniu rządzącego na Węgrzech Fideszu z Europejskiej Partii Ludowej. Europoseł PiS Ryszard Czarnecki mówi, że decyzję w tej sprawie podejmie kierownictwo PiS. - Jest to kwestia tygodni, a nie miesięcy - stwierdza.  
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Czarnecki POLSKA Unia Europejska PiS Viktor Orban Węgry

NASZ WYWIAD Ryszard Czarnecki: przepustką szczepionkową Unia Europejska odwraca uwagę od własnej klęski

Dyskusja o paszporcie szczepionkowym ma w dużej mierze na celu odwrócenie uwagi od podstawowego problemu, jakim jest wielka afera dotycząca fatalnie wynegocjowanych przez Unię Europejską umów z koncernami farmaceutycznymi. Owe umowy nie zapewniły UE prawa pierwokupu i były pod tym względem gorsze niż kontrakty zawierane przez Wielką Brytanię i USA – stwierdza europoseł Ryszard Czarnecki (PiS) w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ryszard Czarnecki szczepionka szczepienia koronawirus COVID-19

Czarnecki: Rosja i inne kraje wydały 300 mln dolarów na ingerencję w procesy demokratyczne

W Parlamencie Europejskim powstaje raport dotyczący zewnętrznych ingerencji w procesy demokratyczne w UE. Europoseł Ryszard Czarnecki (PiS), który jest jednym z pracujących nad dokumentem powiedział podczas wideokonferencji prasowej, że według szacunków, Rosja i państwa trzecie wydały na ingerencje w procesy demokratyczne w UE i poza nią 300 mln dolarów.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Czarnecki Parlament Europejski Rosja Europa ŚWIAT propaganda