Polskie Radio
Section05
Ryszard Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Polska jednym z największych beneficjentów programu odbudowy UE

- Jest to efekt bardzo sprawnych, skutecznych negocjacji polskich władz, wynika to także z szacunków dotyczących strat, jakie poniesie gospodarka i poszczególne kraje członkowskie UE - tak ocenił w Programie 1 Polskiego Radia eurodeputowany Ryszard Czarnecki, komentując program odbudowy przedstawiony przez Komisję Europejską.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Antoni Trzmiel Ryszard Czarnecki Unia Europejska Komisja Europejska

Czarnecki: presja międzynarodowa pomoże w sprawach odbierania dzieci Polakom w Niemczech

- Presja międzynarodowa może spowodować, że skandaliczne przypadki zabierania polskim rodzicom dzieci, czy niepozwalanie na mówienie dzieciom w języku ojczystym, nie będą się powtarzać albo będą sytuacjami bardzo rzadkimi - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Czarnecki Unia Europejska POLSKA Polska w Unii Europejskiej Niemcy

Ryszard Czarnecki: Polska wśród kilku krajów, które najmniej ucierpiały w związku z epidemią

- Polska, dzięki szybkim i mądrym decyzjom władz oraz mądrości i samodyscyplinie naszego społeczeństwa, jest wśród kilku krajów, które najmniej ucierpiały w związku z epidemią koronawirusa - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Czarnecki Antoni Opaliński Unia Europejska koronawirus POLSKA Polska w Unii Europejskiej pandemia COVID-19

Ryszard Czarnecki: Polska chce, żeby budżet i plan odbudowy UE przyjąć jak najszybciej

- Polska bardzo mocno preferuje scenariusz, w którym już za miesiąc, na czerwcowym szczycie Rady Europejskiej będzie przyjęcie zarówno propozycji Rady dla wieloletnich ram finansowych, czyli tego 7-letniego budżetu UE, jak i planu odbudowy. Polska uważa, że to będzie sytuacja optymalna, aby to przyjąć szybko i razem - mówił w Polskim Radiu 24 europarlamentarzysta PiS Ryszard Czarnecki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Unia Europejska Parlament Europejski pandemia koronawirus Europarlament Ryszard Czarnecki Krzysztof Grzybowski budżet ue budżet UE 2021-2027 budżet unijny

"Mamy dojrzałe i mądre społeczeństwo". Czarnecki o odpowiedzialności w czasie pandemii

- Polskie władze i społeczeństwo zareagowały odpowiednio - z zachowaniem dużej dyscypliny i dobrej organizacji. Mamy dojrzałe i mądre społeczeństwo - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Podczas rozmowy poruszono również temat działań instytucji unijnych w czasie epidemii.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Europa Komisja Europejska koronawirus COVID-19 Ryszard Czarnecki Antoni Opaliński Polskie Radio 24 POLSKA

Ryszard Czarnecki: przesuwanie wyborów na kolejne miesiące czy lata to zły pomysł

- Jako politycy, zarówno opcji rządzącej, jak i opozycyjnej, musimy skupić się na walce z pandemią, na wychodzeniu z kryzysu i pomocy małym oraz średnim firmom. To główne zadanie dla klasy politycznej - powiedział Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Ryszard Czarnecki Jerzy Jachowicz wybory prezydenckie wybory w Polsce wybory prezydenckie 2020 koronawirus Koronawirus w Polsce

Poseł Solidarnej Polski o tarczy antykryzysowej: reagujemy na bieżąco

- Chciałbym, żeby w momencie, gdy epidemia dosięga wszystkich, opozycja zawiesiła na ten czas broń i skupiła się na tym, jak wspólnie z tego kryzysu wyjść. Przeszkadzanie, ciągłe podważanie tego, co robimy nie sprzyja Polsce i obywatelom – mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Kałużny (Solidarna Polska). W dyskusji wziął udział również senator Jan Filip Libicki (Polskie Stronnictwo Ludowe).
Zobacz więcej na temat:  polityka Koronawirus w Polsce POLSKA pandemia Ryszard Czarnecki koronawirus Jarosław Gowin wybory prezydenckie 2020 tarcza antykryzysowa

Ryszard Czarnecki o terminie wyborów: opozycja chce uciec od klęski

- Nie ma formalno-prawnych podstaw by przenieść te wybory, można zrobić wszystko, to powinno być wspólne dzieło rządu i opozycji, by były bezpieczne. Opozycja mogła zagłosować za przesunięciem wyborów o dwa lata i skróceniem kadencji Andrzeja Dudy - mówił w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  polityka Koronawirus w Polsce POLSKA pandemia Ryszard Czarnecki koronawirus Jarosław Gowin wybory prezydenckie 2020

TYLKO U NAS "Te fundusze i tak miały trafić do Polski". Ryszard Czarnecki o pomocy KE w walce z pandemią

- Są to fundusze, które i tak miały trafić do Polski. Komisja Europejska pozwala tylko zmienić cel ich pożytkowania. Trudno więc uznać UE za świętego Mikołaja - tak Ryszard Czarnecki, europoseł PiS, komentuje w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl poszerzenie przez KE puli na walkę z koronawirusem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Komisja Europejska koronawirus Ryszard Czarnecki

NASZ WYWIAD Ostrzelano biuro europosła PiS Ryszarda Czarneckiego. "To zwieńczenie serii ataków"

- Dziś w nocy ostrzelano moje biuro poselskie w Nowym Dworze Mazowieckim. Prawdopodobnie z broni pneumatycznej. Na miejscu policja prowadzi dochodzenie. To nie pierwszy atak - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl europoseł Ryszard Czarnecki. Policja poinformowała, że czynności będą prawdopodobnie prowadzone pod kątem uszkodzenia mienia oraz narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ryszard Czarnecki atak Prawo i Sprawiedliwość społeczeństwo