Polskie Radio
Section05
Ryszard Czarnecki

Czarnecki o powrocie Tuska: to nie jest dobra wiadomość dla Hołowni

- Dla Hołowni i Lewicy nie jest to dobra wiadomość, ponieważ Tusk traktuje inne siły opozycyjne, jako swoich żołnierzy. Nikt nie lubi być traktowany przedmiotowo. Ten powrót będzie raczej oznaczał podziały na opozycji - powiedział o powrocie do polskiej polityki Donalda Tuska, Ryszard Czarnecki z PiS.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Platforma Obywatelska opozycja Prawo i Sprawiedliwość Ryszard Czarnecki Szymon Hołownia POLSKA polityka

Czarnecki: reakcja na działania Rosji była szybka i skuteczna politycznie

- Reakcje Unii Europejskiej na aneksję Krymu w 2014 roku i działania Rosji w Donbasie były szybkie i skuteczne politycznie - mówił europoseł PiS Ryszard Czarnecki podczas wysłuchania publicznego nt. długoterminowej strategii UE wobec Rosji, które odbyło się w ramach posiedzenia komisji spraw zagranicznych PE.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Ryszard Czarnecki Unia Europejska bezpieczeństwo Europa Wschodnia

TYLKO U NAS Ryszard Czarnecki o zapowiedzi Viktora Orbana: lepiej byłoby oprzeć się na EKR

Premier Węgier Viktor Orban zapowiedział, że jego kraj wraz z Polską i Włochami spróbuje przeorganizować europejską prawicę po wystąpieniu rządzącego na Węgrzech Fideszu z Europejskiej Partii Ludowej. Europoseł PiS Ryszard Czarnecki mówi, że decyzję w tej sprawie podejmie kierownictwo PiS. - Jest to kwestia tygodni, a nie miesięcy - stwierdza.  
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Czarnecki POLSKA Unia Europejska PiS Viktor Orban Węgry

NASZ WYWIAD Ryszard Czarnecki: przepustką szczepionkową Unia Europejska odwraca uwagę od własnej klęski

Dyskusja o paszporcie szczepionkowym ma w dużej mierze na celu odwrócenie uwagi od podstawowego problemu, jakim jest wielka afera dotycząca fatalnie wynegocjowanych przez Unię Europejską umów z koncernami farmaceutycznymi. Owe umowy nie zapewniły UE prawa pierwokupu i były pod tym względem gorsze niż kontrakty zawierane przez Wielką Brytanię i USA – stwierdza europoseł Ryszard Czarnecki (PiS) w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ryszard Czarnecki szczepionka szczepienia koronawirus COVID-19

Czarnecki: Rosja i inne kraje wydały 300 mln dolarów na ingerencję w procesy demokratyczne

W Parlamencie Europejskim powstaje raport dotyczący zewnętrznych ingerencji w procesy demokratyczne w UE. Europoseł Ryszard Czarnecki (PiS), który jest jednym z pracujących nad dokumentem powiedział podczas wideokonferencji prasowej, że według szacunków, Rosja i państwa trzecie wydały na ingerencje w procesy demokratyczne w UE i poza nią 300 mln dolarów.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Czarnecki Parlament Europejski Rosja Europa ŚWIAT propaganda

TYLKO U NAS Mistrzostwa Europy jak randka w ciemno? Ryszard Czarnecki o przyszłości polskiej siatkówki

W polskich miastach po raz kolejny zagoszczą najważniejsze siatkarskie rozgrywki. Oprócz czekających nas we wrześniu mistrzostw Europy mężczyzn, w roku 2022 w kraju odbędą się mistrzostwa świata kobiet. O organizacji tych wydarzeń, a także doniesieniach medialnych związanych z zainwestowaniem Wilfredo Leona i Michała Kubiaka w siatkarski klub Verva Warszawa Orlen Paliwa, opowiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Ryszard Czarnecki, europoseł, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej do spraw międzynarodowych. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka Ryszard Czarnecki PZPS TYLKO U NAS

"Chcemy pokazać pluralizm narodowy". Liderzy EKR będą debatować w Warszawie o przyszłości UE

Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim zorganizuje w najbliższy piątek w Warszawie (11 grudnia) debatę o przyszłości Unii Europejskiej. Wezmą w niej udział liderzy formacji politycznych wchodzących w skład EKR, m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości, wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński. 
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Unia Europejska Parlament Europejski Jarosław Kaczyński Ryszard Czarnecki

TYLKO U NAS "Ten przeciek traktuję jako element presji". Czarnecki o doniesieniach RMF FM dot. budżetu UE

- Z rozbawieniem przyjąłem nie tyle nawet te informacje, co histeryczne reakcje w Polsce, zarówno opozycji, jak i niektórych ekspertów i dziennikarzy - mówił w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Ryszard Czarnecki. Europoseł PiS skomentował w taki sposób doniesienia RMF FM, że Komisja Europejska rozważa opcję uruchomienia Funduszu Odbudowy bez Polski i Węgier, przez co nasz kraj może stracić 64 mld euro. 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Ryszard Czarnecki budżet UE 2021-2027 budżet ue Polska w Unii Europejskiej POLSKA

Fundusze UE i praworządność. Czarnecki: będziemy walczyć, aby nikt nie mógł zabrać Polsce pieniędzy

- Będziemy walczyć o to, aby nikt - używając politycznego bejsbola w postaci zapisów o praworządności - nie mógł zabrać Polsce pieniędzy w przyszłości - mówi portalowi PolskieRadio24.pl europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Eurodeputowani PSL zamierzają wnioskować w Brukseli, aby środki unijne trafiały do samorządów z pominięciem rządu. 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska budżet ue Ryszard Czarnecki Władysław Kosiniak-Kamysz Michał Wójcik POLSKA UE