Polskie Radio
Section05
Ryszard Czarnecki

Kaczyński i Fundusz Sprawiedliwości. "Trzeba zadać to pytanie"

- Wszyscy, którzy kradli, zostaną rozliczeni. Ale w sprawie Funduszu Sprawiedliwości należy zadawać pytania o odpowiedzialność Jarosława Kaczyńskiego. Jedno jest pewne: ponosi on pełną odpowiedzialność polityczną. Trzeba jeszcze zadać pytanie, czy ponosi także karną - podkreślił w Programie 3 Polskiego Radia poseł PO Marcin Kierwiński. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Renata Grochal POLSKA polityka Marcin Kierwiński Róża Thun Sławomir Mazurek Stanisław Tyszka Anna Maria Żukowska Fundusz Sprawiedliwości

Przyszłość relacji Polski z UE. Czarnecki: rząd Tuska nie będzie mógł liczyć na przywileje w Brukseli

- Nawet jeżeli będzie rządziła inna opcja niż PiS, to wcale nie jest tak, że nowy rząd będzie miał specjalne przywileje. Bo zwiększenie konkurencyjności Polski - w wymiarze gospodarczym i geopolitycznym - nie leży w interesie Berlina czy Paryża. Owszem, Tusk pewnie zostanie nie raz jeszcze obdarowany jakąś brukselską nagrodą czy odznaczeniem. Ale to Zachodu nic nie kosztuje - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej POLSKA Donald Tusk

PR24 Odebranie immunitetów posłom PiS. Ryszard Czarnecki: w ten sposób można "odstrzelić" każdego, kto się nie podoba

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki zwrócił uwagę w Polskim Radiu 24, że jeśli czworo europosłów, którym odebrano immunitet, zostanie skazanych, nie będą mogli więcej startować w żadnych wyborach. - W taki sposób bardzo łatwo "odstrzelić" z przestrzeni publicznej szereg osób, które się nie podobają - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach PiS immunitet Parlament Europejski ŚWIAT Europa

Propozycje zmian traktatowych w UE. Czarnecki: niektóre z nich uderzają w NATO, w nasze bezpieczeństwo

- W tej rewolucji traktatowej są proponowane zmiany, które uderzają w NATO. I dzieje się to w sytuacji, kiedy Europa bardziej potrzebuje Ameryki niż, przy całym szacunku, Ameryka Europy. Jest to zachowanie w pewnym sensie dziecinne - podkreślił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński Unia Europejska POLSKA Polska w Unii Europejskiej Komisja Europejska polityka

PR24 "Skorzystają Niemcy i Francja, pozostali stracą". Czarnecki o propozycjach zmian w UE

- Dotychczas zasada jednomyślności gwarantowała państwom mniejszym, biedniejszym czy tym, które później wstąpiły do Unii, pewien wpływ, możliwość blokowania niekorzystnych dla nich rzeczy. Teraz tego nie będzie - mówił w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska Stanisław Janecki

Europoseł Czarnecki: PiS będzie rozmawiał z PSL, więc Tusk będzie musiał więcej "zapłacić" ludowcom

- PiS będzie rozmawiał z PSL, więc Tusk będzie musiał więcej "zapłacić" ludowcom, np. gwarancją, że ich wspólnym kandydatem na prezydenta zostanie Władysław Kosiniak-Kamysz - powiedział w Parlamencie Europejskim w Strasburgu eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska PSL Platforma Obywatelska Donald Tusk Władysław Kosiniak-Kamysz Rafał Trzaskowski

Ryszard Czarnecki: pozycja negocjacyjna PiS może się okazać silniejsza, niż się wydaje

- W tej chwili jest za wcześnie, by mówić o budowaniu koalicji - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia europoseł PiS Ryszard Czarnecki. - Poczekajmy na wyniki z Państwowej Komisji Wyborczej. Może się okazać, że nasza negocjacyjna pozycja wyjściowa będzie znacznie silniejsza, niż to się w tej chwili wydaje - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka polityka wybory parlamentarne Prawo i Sprawiedliwość wybory 2023 Karol Gnat

Kołodziejczak na listach PO. "Nie wiem czy mamy do czynienia z ekspresją, czy warcholstwem"

- Nie wiem, czy mamy do czynienia z ekspresją, czy bardziej z warcholstwem, które przez lata było organizowane - ocenił wiceminister sprawiedliwości Piotr Cieplucha. Agrounia i Platforma Obywatelska wystartują razem w październikowych wyborach. Do tej decyzji odnieśli się na antenie Programu 3 Polskiego Radia goście "Śniadania w Trójce". Byli nimi: Małgorzata Paprocka (Kancelaria Prezydenta), Ryszard Czarnecki (Prawo i Sprawiedliwość), Grzegorz Schetyna (Koalicja Obywatelska), Władysław Teofil Bartoszewski (Koalicja Polska), Anna-Maria Żukowska (Nowa Lewica) oraz Piotr Cieplucha (Suwerenna Polska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość PiS kampania wyborcza wybory wybory 2023 Beata Michniewicz Grzegorz Schetyna Władysław Teofil Bartoszewski Anna Maria Żukowska PO wieś rolnictwo

"Jest bardzo dobre i wiele wyraża". Politycy komentują hasło wyborcze Prawa i Sprawiedliwości

Beata Michniewicz zapytała gości Śniadania w Trójce co sądzą o haśle wyborczym PiS. W rozmowie uczestniczyli: Małgorzata Paprocka (Kancelaria Prezydenta), Ryszard Czarnecki (Prawo i Sprawiedliwość), Grzegorz Schetyna (Koalicja Obywatelska), Władysław Teofil Bartoszewski (Koalicja Polska), Anna-Maria Żukowska (Nowa Lewica) oraz Piotr Cieplucha (Suwerenna Polska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość PiS kampania wyborcza wybory wybory 2023 Trójka Beata Michniewicz Grzegorz Schetyna Władysław Teofil Bartoszewski Anna Maria Żukowska

Białoruskie śmigłowce nad Białowieżą. Czarnecki: w tej sprawie należy mieć nerwy ze stali

- Tu trzeba mieć emocje na wodzach, nerwy ze stali - mówił w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki. Eurodeputowany PiS odniósł się w ten sposób do naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej w rejonie Białowieży przez białoruskie śmigłowce. - Wejścia w przestrzeń NATO zdarzały się w ostatnich latach choćby na Litwie, w Estonii, w Turcji i w Bułgarii. Wtedy nikt nie strzelał, bo byłoby to spełnieniem marzeń Rosji i Putina - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś granica

Niemcy i Holandia wśród blokujących pakt migracyjny. Czarnecki: to reakcja na to, co się dzieje na ulicach

- Jest to pewna reakcja na to, co się dzieje w tych krajach. Mianowicie upadł rząd w Królestwie Niderlandów - także na skutek stosunku do kwestii imigracji. W związku z tym siłą rzeczy traktuje się tę sprawę jako gorący kartofel i zapewne władze w Hadze chcą pokazać obywatelom, że w tej kwestii będą czujne - podkreślił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej migracja ŚWIAT Niemcy Holandia