Polskie Radio
Section05
Ryszard Czarnecki

TYLKO U NAS "Smutne, niepotrzebne i żałosne". Politycy krytykują Różę Thun za blokowanie przekopu Mierzei Wiślanej

Od lewej do prawej strony słychać krytykę ostatnich działań europoseł PO Róży Gräfin von Thun und Hohenstein, która chce blokować przekop Mierzei Wiślanej, używając do tego organów Unii Europejskiej. W rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl politycy PiS, SLD i PSL podkreślili, że niepotrzebne jest przenoszenie sporów na unijne forum, a sama inwestycja jest ważna dla polskiej gospodarki i suwerenności.
Zobacz więcej na temat:  Mierzeja Wiślana Bałtyk Morze Bałtyckie Róża Thun Unia Europejska POLSKA Ryszard Czarnecki Marek Sawicki lewica PiS PSL

"Zostałem poniżony". Lech Wałęsa żali się na decyzje sądów w Polsce

"W moich sprawach sądowych z Ryszardem Czarneckim, Krzysztofem Wyszkowskim oraz Henrykiem Jagielskim zostałem poniżony i zmuszony prawomocnym wyrokami sądów do przeprosin. Uczestnicząc w rozprawach zauważyłem pewną powtarzającą się tendencję, że formalności są ważniejsze od ustalenia prawdy" - napisał na Facebooku Lech Wałęsa.
Zobacz więcej na temat:  Lech Wałęsa sąd sądownictwo Ryszard Czarnecki Krzysztof Wyszkowski Henryk Jagielski POLSKA

Transformacja energetyczna. Ryszard Czarnecki: modyfikacja konieczna, ale w sposób naturalny

- UE dąży do tego, by zamykać kopalnie. W Wielkiej Brytanii proces likwidowania kopalń trwał od lat 50. To pokazuje, że inne kraje europejskie miały dekady na to, by dostosować się do nowej sytuacji - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Ryszard Czarnecki, europoseł PiS, odnosząc się do sytuacji związanej z polityką węglową. O sprawie mówił też Paweł Poncyljusz z Koalicji Obywatelskiej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ryszard Czarnecki Krzysztof Świątek energetyka węgiel

Unijne sankcje na Rosję. Czarnecki: pochodna konsensusu we Wspólnocie

- Kiedy Unia Europejska przedłuża sankcje wobec Rosji - a dzieje się tak co pół roku - zawsze jest jednomyślność krajów Wspólnoty - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Ryszard Czarnecki, europoseł PiS. Gościem "Debaty Jedynki" był również Paweł Zalewski (KO).
Zobacz więcej na temat:  sankcje Rosja Ukraina Europa Unia Europejska sankcje Unii Europejskiej sankcje USA USA Marek Mądrzejewski Ryszard Czarnecki Paweł Zalewski ŚWIAT

TYLKO U NAS PE krytyczny wobec uzgodnień szczytu UE. Czarnecki: chciał pokazać, że coś znaczy

- Rezolucja Parlamentu Europejskiego nie ma żadnych formalnych konsekwencji. PE może naciskać na zwiększenie budżetu UE, co zresztą byłoby korzystne. Natomiast to tylko polityczna ocena szczytu Rady Europejskiej - tak w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl komentuje przyjętą przez PE rezolucję dotyczącą uzgodnień unijnego szczytu Ryszard Czarnecki, europoseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Europa Parlament Europejski Ryszard Czarnecki

"Im nie chodzi o praworządność, ale o środki z UE". Czarnecki o negocjacjach na unijnym szczycie

- Nie sądzę, aby sprawa praworządności była clou obecnego szczytu przywódców państw unijnych. Niektóre kraje, na przykład Holandia, podnoszą tę sprawę. Ale nie chodzi jej o praworządność na Węgrzech czy w Polsce, ale o to, że ten kraj ma największy rabat do swojej składki członkowskiej. Chce go utrzymać - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Czarnecki Unia Europejska POLSKA Polska w Unii Europejskiej fundusze unijne

Negocjacje ws. budżetu UE. Czarnecki: kraje walczą o swoje i to jest zupełnie racjonalne

- Gdy chodzi o pieniądze, to euroslogany o solidarności nie są ważne, poszczególne kraje walczą o swoje i to jest zupełnie racjonalne - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Ryszard Czarnecki, europoseł PiS. Z kolei Paweł Zalewski z KO przyznał, że "wszystkie negocjacje dotyczące pieniędzy wykazują granicę lojalności poszczególnych państw".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Trzmiel Unia Europejska Ryszard Czarnecki Paweł Zalewski polityka

"Trzaskowski, jako prezydent, doprowadziłby do chaosu". Czarnecki ostro o kandydacie KO

- Nie chcemy wojny na górze - powiedział w sobotę w Toruniu europoseł Ryszard Czarnecki (PiS). Dodał, że w II turze wyborów prezydenckich Polacy dokonają wyboru cywilizacyjnego. Ocenił, że Rafał Trzaskowski, jako prezydent, doprowadziłby do chaosu, na co - jego zdaniem - nie można pozwolić.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski POLSKA Andrzej Duda Ryszard Czarnecki polityka

Unijny szczyt poświęcony finansom. Pieniądze podzielą Europę?

– Spadły maski. Już nikt nie mówi o europejskiej solidarności, wszyscy mówią o pieniądzach – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia europoseł PiS Ryszard Czarnecki o unijnych rozmowach w sprawie podziału środków. Krytycznie o przyjmowaniu pieniędzy z UE wypowiedział się poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Unia Europejska budżet ue koronawirus Ryszard Czarnecki Beata Michniewicz

Ryszard Czarnecki: Polska jednym z największych beneficjentów programu odbudowy UE

- Jest to efekt bardzo sprawnych, skutecznych negocjacji polskich władz, wynika to także z szacunków dotyczących strat, jakie poniesie gospodarka i poszczególne kraje członkowskie UE - tak ocenił w Programie 1 Polskiego Radia eurodeputowany Ryszard Czarnecki, komentując program odbudowy przedstawiony przez Komisję Europejską.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Antoni Trzmiel Ryszard Czarnecki Unia Europejska Komisja Europejska

Czarnecki: presja międzynarodowa pomoże w sprawach odbierania dzieci Polakom w Niemczech

- Presja międzynarodowa może spowodować, że skandaliczne przypadki zabierania polskim rodzicom dzieci, czy niepozwalanie na mówienie dzieciom w języku ojczystym, nie będą się powtarzać albo będą sytuacjami bardzo rzadkimi - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Czarnecki Unia Europejska POLSKA Polska w Unii Europejskiej Niemcy