Polskie Radio
Section05
Ryszard Czarnecki

Kołodziejczak na listach PO. "Nie wiem czy mamy do czynienia z ekspresją, czy warcholstwem"

- Nie wiem, czy mamy do czynienia z ekspresją, czy bardziej z warcholstwem, które przez lata było organizowane - ocenił wiceminister sprawiedliwości Piotr Cieplucha. Agrounia i Platforma Obywatelska wystartują razem w październikowych wyborach. Do tej decyzji odnieśli się na antenie Programu 3 Polskiego Radia goście "Śniadania w Trójce". Byli nimi: Małgorzata Paprocka (Kancelaria Prezydenta), Ryszard Czarnecki (Prawo i Sprawiedliwość), Grzegorz Schetyna (Koalicja Obywatelska), Władysław Teofil Bartoszewski (Koalicja Polska), Anna-Maria Żukowska (Nowa Lewica) oraz Piotr Cieplucha (Suwerenna Polska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość PiS kampania wyborcza wybory wybory 2023 Beata Michniewicz Ryszard Czarnecki Grzegorz Schetyna Władysław Teofil Bartoszewski Anna Maria Żukowska PO wieś rolnictwo

"Jest bardzo dobre i wiele wyraża". Politycy komentują hasło wyborcze Prawa i Sprawiedliwości

Beata Michniewicz zapytała gości Śniadania w Trójce co sądzą o haśle wyborczym PiS. W rozmowie uczestniczyli: Małgorzata Paprocka (Kancelaria Prezydenta), Ryszard Czarnecki (Prawo i Sprawiedliwość), Grzegorz Schetyna (Koalicja Obywatelska), Władysław Teofil Bartoszewski (Koalicja Polska), Anna-Maria Żukowska (Nowa Lewica) oraz Piotr Cieplucha (Suwerenna Polska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość PiS kampania wyborcza wybory wybory 2023 Trójka Beata Michniewicz Ryszard Czarnecki Grzegorz Schetyna Władysław Teofil Bartoszewski Anna Maria Żukowska

Białoruskie śmigłowce nad Białowieżą. Czarnecki: w tej sprawie należy mieć nerwy ze stali

- Tu trzeba mieć emocje na wodzach, nerwy ze stali - mówił w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki. Eurodeputowany PiS odniósł się w ten sposób do naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej w rejonie Białowieży przez białoruskie śmigłowce. - Wejścia w przestrzeń NATO zdarzały się w ostatnich latach choćby na Litwie, w Estonii, w Turcji i w Bułgarii. Wtedy nikt nie strzelał, bo byłoby to spełnieniem marzeń Rosji i Putina - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Czarnecki POLSKA Białoruś granica

Niemcy i Holandia wśród blokujących pakt migracyjny. Czarnecki: to reakcja na to, co się dzieje na ulicach

- Jest to pewna reakcja na to, co się dzieje w tych krajach. Mianowicie upadł rząd w Królestwie Niderlandów - także na skutek stosunku do kwestii imigracji. W związku z tym siłą rzeczy traktuje się tę sprawę jako gorący kartofel i zapewne władze w Hadze chcą pokazać obywatelom, że w tej kwestii będą czujne - podkreślił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Czarnecki Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej migracja ŚWIAT Niemcy Holandia

Opozycja w PE przeciw poprawkom ws. polskiego KPO. Czarnecki: nie mają instynktu państwowego

- To, że duża część opozycji głosuje przeciwko takim poprawkom, świadczy źle o opozycji, która zupełnie nie ma instynktu państwowego, ale takie głosowanie powtarzają się bardzo często - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia europoseł PiS Ryszard Czarnecki komentując środowe głosowania w Parlamencie Europejskim w sprawie polityki migracyjnej. Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli też: Małgorzata Paprocka (KPRP), Władysław Teofill-Bartoszewski (PSL), Adam Bielan (Republikanie), Marcin Kulasek (Lewica), Czesław Mroczek (Koalicja Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Krajowy Plan Odbudowy Parlament Europejski imigranci w Europie Ryszard Czarnecki Marcin Kulasek Władysław Teofil Bartoszewski Adam Bielan Czesław Mroczek

PR24 Antypolska rezolucja PE. Czarnecki: poparli ją ludzie ścigani za korupcję, nasza opozycja i mniejszość rosyjska

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki mówił w Polskim Radiu 24 o rezolucji Parlamentu Europejskiego, uderzającej w Polskę. Jak podkreślił - przy okazji głosowania w tej sprawie ukształtowała się ciekawa koalicja - polityków polskiej opozycji wsparły w głosowaniu główne twarze afery korupcyjnej w PE oraz posłanki mniejszości rosyjskiej reprezentujące Estonię i Łotwę.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Czarnecki Antoni Opaliński ŚWIAT Europa Unia Europejska Parlament Europejski

PR24 Polska nie będzie musiała przyjmować migrantów? Czarnecki: komisarz Johansson zaprzecza samej sobie

- Pani Johansson polemizuje z panią Johansson. (...) Ona sama sobie zaprzecza. Dla telewizji TVN mówi to, czego TVN by oczekiwał, ale już włoskim mediom mówi to, co włoskie media chcą usłyszeć, czyli że ci migranci będą z Włoch wypchnięci - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki, odnosząc się do wypowiedzi komisarz europejskiej Ylvy Johansson, która twierdziła, że Polska nie będzie musiała brać udziału w relokacji migrantów w UE.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Ryszard Czarnecki ŚWIAT Europa imigranci w Europie migracja

PR24 "Przesądzi o przyszłości Polski na dekady". Czarnecki apeluje o jedność w sprawie paktu migracyjnego

- Tu trzeba mobilizacji, konsolidacji, jedności, a nie tego, że obrażalscy z opozycji zabierają zabawk - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki komentując nieobecność niektórych polityków opozycji na spotkaniu ws. polityki migracyjnej UE. - My dzisiaj dyskutujemy o bardzo niedobrym rozporządzeniu, które jutro, pojutrze, może być jeszcze gorsze - przestrzegł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ryszard Czarnecki PiS Paweł Zieliński imigranci w Europie imigracja

Tusk przeciwko migracji? Czarnecki: niedawno chciał kar za nieprzyjmowanie, ma zerową wiarygodność

- Diabeł ubrał się w ornat i na mszę dzwoni - tymi słowami Ryszard Czarnecki skomentował wypowiedzi Donalda Tuska, atakującego rząd za rzekome sprzyjanie masowej migracji z państw afrykańskich i arabskich. Gość Polskiego Radia 24 przypomniał, że to Tusk popierał przymusową relokację w minionych latach. - Jeśli powiem, że tańczę w chińskim balecie narodowym, to moja wiarygodność będzie taka jak wiarygodność Donalda Tuska - podkreślił europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska migracja imigranci w Europie Donald Tusk Polskie Radio 24 Ryszard Czarnecki Mirosław Skowron

Skandaliczne słowa Manfreda Webera. Ryszard Czarnecki: kojarzą się z niemiecką okupacją

- Niemcy zastępowały władze w Polsce w 1939 roku. Była to okupacja. Oczywiście Manfred Weber powie, że on takich skojarzeń nie ma, ale jako polityk bardzo doświadczony powinien wiedzieć, co mówi, bo tego typu wypowiedzi jednoznacznie się będą kojarzyć z agresją Niemiec przeciwko Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki, komentując wypowiedź Manfreda Webera o "zastąpieniu PiS w Polsce".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Czarnecki Tadeusz Płużański polityka POLSKA Unia Europejska Niemcy

Czarnecki: UE wyraża interesy krajów, które nie chcą, by Polska była silniejsza gospodarczo i geopolitycznie

- Mam wrażenie, że Komisja Europejska jest pewnym instrumentem elit politycznych państw, które widzą, jak polska gospodarka się rozwija, widzą również, jak bardzo rola Polski wzrosła. Unia wyraża interesy krajów, które nie chcą, żeby Polska była silniejsza gospodarczo i geopolitycznie - podkreślił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Czarnecki Antoni Opaliński Unia Europejska POLSKA Polska w Unii Europejskiej Komisja Europejska polityka