Polskie Radio
Section05
Liga Konferencji

Liga Mistrzów: nadchodzi czas zmian. UEFA zatwierdziła reformę

Potwierdziły się medialne spekulacje. Komitet Wykonawczy Unii Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) zatwierdził we wtorek w Wiedniu reformę Ligi Mistrzów, która wejdzie w życie od sezonu 2024/2025. Kluby w pierwszej fazie rozgrywek rozegrają po osiem meczów, a rywalizacja w niej będzie odbywała się tzw. systemem szwajcarskim, który zastąpi fazę grupową. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna liga mistrzów uefa champions league Liga Europy Liga Konferencji

TYLKO U NAS Polski sędzia należy do elity. "Dzięki temu nabrałem pokory"

Szymon Marciniak i jego zespół są w trakcie jednego z najlepszych sezonów w karierze. Polak jest w grze o finał Ligi Europy lub Ligi Konferencji, jednak priorytetem pozostaje mundial w Katarze. - Dobrze jest być częścią wielkich widowisk Ligi Mistrzów. Zwłaszcza wtedy, kiedy po meczach nie rozmawia się o nas, tylko o drużynach - przyznał w rozmowie z Robertem Skrzyńskim z Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Szymon Marciniak liga mistrzów Liga Europy Liga Konferencji Katar 2022

Zalewski błysnął nie tylko na boisku. Piękne słowa o Polsce

Nicola Zalewski z bardzo dobrej strony pokazał się w czwartkowym meczu półfinałowym Ligi Konferencji UEFA, w którym jego AS Roma zremisowała na wyjeździe z Leicester City 1:1. Reprezentant Polski zaliczył asystę i był jednym z najlepszych piłkarzy "Giallorossich". Nic dziwnego, że występ Zalewskiego odbił się szerokim echem we włoskich mediach. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Liga Konferencji as roma Leicester City reprezentacja Polski