Polskie Radio
Section05
Maciej Szajkowski

Mascarimirì powraca z krążkiem "Nou". Cyfrowe brzmienie folku z Salento

Mascarimirì to jeden z najważniejszych muzycznych akcentów europejskiej sceny folkowej. Ich najnowszy krążek "Nou" wybrzmiał w Czwórce premierowo poza słoneczną Italią. - "Nou" to nowy sound zaspołu, z dużą dozą elektroniki. Naszym charakterystycznym instrumentem wciąż jednak pozostaje tamburyn salentyński - mówi Claudio "Cavallo" Gianotti, założyciel grupy.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka MUZYKA muzyka hp folk folklor Włochy Maciej Szajkowski

Karo Glazer na podium International Songwriting Competition

Organizatorzy International Songwriting Competition (ISC) ogłosili w Nashville (USA) w maju 2020 listę laureatów najnowszej edycji największego i najbardziej prestiżowego konkursu dla songwriterów na świecie. W tym roku w gronie zwycięzców, po raz pierwszy w historii konkursu, znalazła się polska artystka. Drugie miejsce przyznano Karo Glazer i jej kompozycji “Flying Circle”. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka MUZYKA Maciej Szajkowski

Igor Witkowski: epidemia nie jest jedynym źródłem problemów

- Przez cały rok 2019 nasilały się i stawały się coraz widoczniejsze sygnały mówiące o tym, że świat zmierza ku gospodarczej - i nie tylko - zapaści. Zrozumienie tego burzy mit, że z tej zapaści związanej z epidemią można będzie wyjść poprzez powrót do tego, co było - stwierdził w Programie 1 Polskiego Radia autor książki "Przemiany na Ziemi jako wrota do przyszłości".
Zobacz więcej na temat:  Maciej Szajkowski