Polskie Radio
Section05
Maciej Szajkowski

IV Festiwal Mniejszości Narodowych i Etnicznych. Posłuchaj fragmentów w Czwórce

2 i 3 lipca odbył się IV Festiwal Mniejszości Narodowych i Etnicznych RP. Tegoroczna edycja poświęcona była wpływowi kultury żydowskiej na muzykę współczesną, jazz i muzykę świata. Koncerty zostały zarejestrowane w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Od 18 i 19 lipca będziecie mogli je zobaczyć online, a ich fragmenty już dziś usłyszeć w audycji "Fok Off".
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Maciej Szajkowski MUZYKA folk

Mascarimirì powraca z krążkiem "Nou". Cyfrowe brzmienie folku z Salento

Mascarimirì to jeden z najważniejszych muzycznych akcentów europejskiej sceny folkowej. Ich najnowszy krążek "Nou" wybrzmiał w Czwórce premierowo poza słoneczną Italią. - "Nou" to nowy sound zaspołu, z dużą dozą elektroniki. Naszym charakterystycznym instrumentem wciąż jednak pozostaje tamburyn salentyński - mówi Claudio "Cavallo" Gianotti, założyciel grupy.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka MUZYKA muzyka hp folk folklor Włochy Maciej Szajkowski

Karo Glazer na podium International Songwriting Competition

Organizatorzy International Songwriting Competition (ISC) ogłosili w Nashville (USA) w maju 2020 listę laureatów najnowszej edycji największego i najbardziej prestiżowego konkursu dla songwriterów na świecie. W tym roku w gronie zwycięzców, po raz pierwszy w historii konkursu, znalazła się polska artystka. Drugie miejsce przyznano Karo Glazer i jej kompozycji “Flying Circle”. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka MUZYKA Maciej Szajkowski