Polskie Radio
Section05
Zbigniew Boniek

El. MŚ 2022: Anglia - Polska. "Prześpijmy się". Boniek o decyzji Francuzów ws. Milika

To już pewne - Arkadiusz Milik nie zagra na Wembley w meczu eliminacji MŚ 2022 z Anglią. Taką decyzję podjęły władze francuskiej Ligue 1 w związku z obostrzeniami dotyczącymi koronawirusa SARS-CoV-2. Swoją opinię na ten temat wyraził prezes PZPN Zbigniew Boniek. "Prześpijmy się" - napisał na Twitterze.
Zobacz więcej na temat:  SPORT reprezentacja Polski Arkadiusz Milik Zbigniew Boniek Ligue 1 Katar 2022 Piłka nożna koronawirus COVID-19

Liga Mistrzów: Zbigniew Boniek krytykuje kluczową zasadę. "Czy nie czas to zmienić?"

Juventus odpadł z Ligi Mistrzów już w 1/8 finału po dwumeczu z FC Porto. "Bianconeri" wygrali w rewanżu u siebie po dogrywce 3:2, ale zostali wyeliminowani ze względu na zasadę premiującą drużynę, która zdobyła więcej goli w spotkaniu wyjazdowym. "Czy nie czas to zmienić?" - zapytał w mediach społecznościowych Zbigniew Boniek. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna liga mistrzów Liga Mistrzów 20/21 juventus turyn fc porto Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek szykuje się do oddania władzy w PZPN. "Dwie kadencje to za mało, by coś zmienić"

W sierpniu tego roku dobiegnie końca druga kadencja Zbigniewa Bońka na stanowisku prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Popularny "Zibi" twierdzi, ze 8 lat to zbyt mało, by gruntownie zreformować polski futbol, ale zapewnia, że nie zamierza walczyć o zmianę statutu związku w celu zapewnienia sobie kolejnej kadencji.
Zobacz więcej na temat:  SPORT PZPN Piłka nożna Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek nie tęskni za Jerzym Brzęczkiem. "Obserwowałem ten zespół dwa lata"

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek zapewnił, iż nie żałuje zwolnienia Jerzego Brzęczka ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski i zastąpienia go Portugalczykiem Paulo Sousą. - Nie będzie takiego dnia, ani meczu po którym powiem: gdyby nie zmiana selekcjonera, wynik byłby lepszy - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Zbigniew Boniek Jerzy Brzęczek Paulo Sousa

WYWIAD Paulo Sousa zdradza plany: jutro dzwonimy do Lewandowskiego

– Bardzo wierzę w siebie, w moje przekonania, w sposób, w jaki widzę grę, w mój sztab. Wierzę w całą federację i ponad wszystko w naszych zawodników. Żeby wygrywać mecze, musisz mieć jakość. Polscy zawodnicy ją mają. Teraz muszą ją przenieść z klubów do reprezentacji, a moim zadaniem jest im w tym pomóc – powiedział Paulo Sousa w pierwszym wywiadzie w roli selekcjonera reprezentacji Polski.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Zbigniew Boniek PZPN reprezentacja Polski Paulo Sousa Robert Lewandowski

Kto za Brzęczka? Dziś konferencja prasowa Bońka. Szwedzkie media: Lagerbaeck od poniedziałku nieuchwytny

Pozostający od grudnia bez pracy doświadczony szwedzki trener piłkarski Lars Lagerbaeck od poniedziałku jest nieuchwytny dla dziennikarzy, którzy chcieli go zapytać o komentarz do zwolnienia selekcjonera biało-czerwonych Jerzego Brzęczka i ewentualną propozycję z Polski.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Brzęczek Piłka nożna SPORT PZPN reprezentacja Polski Zbigniew Boniek Euro 2020

TYLKO U NAS Di Biaggio, Montella, a może van Basten? Boniek lubi zabawę w chowanego, bukmacherzy zacierają ręce

Od momentu kiedy prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej jest Zbigniew Boniek typowanie nazwiska nowego selekcjonera przypomina zabawę w chowanego. Praktycznie nikt nie przewidział, że w lipcu 2018 roku funkcja najważniejszego trenera w kraju zostanie powierzona Jerzemu Brzęczkowi. Mało kto spodziewał się też, że jesienią 2013 roku stanowisko to obejmie Adam Nawałka.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski PZPN Zbigniew Boniek Jerzy Brzęczek

TYLKO U NAS Piotr Świerczewski nie rozumie zwolnienia Jerzego Brzęczka. "Osiągnął to, co było założone"

Nie milkną echa poniedziałkowego zwolnienia Jerzego Brzęczka na stanowisku selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Były piłkarz Piotr Świerczewski, mimo upływu czasu, wciąż nie może zrozumieć decyzji prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. - Moje wrażenia są mieszane - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem. 70-krotny reprezentant Polski zdradził też, kogo widziałby jako następcę Brzęczka. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Jerzy Brzęczek reprezentacja Polski Zbigniew Boniek Euro 2020

TYLKO U NAS Brzęczek zwolniony. Wszystko przez konflikt z Lewandowskim?

Zwolnienie Jerzego Brzęczka było sporym zaskoczeniem dla opinii publicznej. Jakie były powody decyzji prezesa PZPN Zbigniewa Bońka? Jak twierdzi dziennikarz Polskiego Radia Andrzej Janisz, istotny wpływ na osłabienie pozycji byłego już selekcjonera reprezentacji Polski miał konflikt z Robertem Lewandowskim.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Jerzy Brzęczek Zbigniew Boniek Robert Lewandowski komentarz piłkarski