Polskie Radio
Section05
Zbigniew Boniek

"Przez rok w ogóle nie możemy mówić o Zbigniewie Bońku". Sakiewicz o decyzji sądu

- Mamy do czynienia prawdopodobnie z największym zakresem cenzury od 89 roku, jaki - omijając konstytucję i obowiązujące w Polsce prawo prasowe - próbuje narzucić sąd, nawet nie poprzez wyrok, ale rozporządzenie porządkowe o zabezpieczeniu - powiedział w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz, odnosząc się do decyzji sądu ws. tekstu o współpracy PZPN z byłym kapitanem SB. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Tomasz Sakiewicz Zbigniew Boniek sąd służba bezpieczeństwa PZPN Piotr Nisztor Polskie Radio 24

Ekstraklasa: Legia odpowiada Bońkowi. "Bezpodstawne oskarżenia"

Legia Warszawa odpowiedziała Zbigniewowi Bońkowi w związku z zarzutami prezesa PZPN w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". - Bezpodstawne oskarżanie Legii uderza w jej wizerunek w oczach opinii publicznej oraz naszych partnerów i sponsorów dlatego oczekujemy sprostowania tej wypowiedzi i przeprosin, czego jesteśmy gotowi dochodzić na drodze prawnej - czytamy w oświadczeniu mistrza Polski.
Zobacz więcej na temat:  Legia Warszawa SPORT Piłka nożna Zbigniew Boniek Ekstraklasa PZPN

Piotr Nisztor: część z milionów PZPN trafiła do kieszeni byłego esbeka

- Zbigniew Boniek od października 2012 jest szefem związku mającego w Polsce ogromne wpływy, mającego kontakty z polityką i biznesem. Mnie jako kibica piłkarskiego interesuje to, gdzie idą pieniądze, które PZPN otrzymuje od sponsorów - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy Polskiego Radia 24 i "Gazety Polskiej". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Nisztor PZPN Michał Rachoń Zbigniew Boniek

Co z Superpucharem Polski? PZPN podjął decyzję

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek poinformował w mediach społecznościowych, że planowany na niedzielę mecz o Superpuchar Polski się nie odbędzie. W spotkaniu miały zagrać Legia Warszawa i Cracovia. "Podjęta decyzja ma na celu minimalizację ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa w klubach uczestniczących w europejskich pucharach oraz w trosce o zbliżający się start rozgrywek PKO Ekstraklasy" - napisano w komunikacie PZPN. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Legia Warszawa Cracovia Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek o koronawirusie w Legii: mają problem, udawanie jest groteskowe

Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował, że mecz o Superpuchar Polski pomiędzy Legią Warszawa a Cracovią nie odbędzie się, bo u masażysty Legii wykryto koronawirusa. Mistrzowie kraju przekonywali, że cały sztab jest zdrowy. – Udawanie, że coś się nie wydarzyło, było pomyłką i jest groteskowe – mówi Zbigniew Boniek, prezes PZPN w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Legia Warszawa Zbigniew Boniek SPORT

Oficjalnie: Ekstraklasa nie zwiększy limitu zmian. "Zostajemy przy trzech"

Drużyny piłkarskiej ekstraklasy, które wznowią rozgrywki w przyszły piątek, nie będą mogły przeprowadzić pięciu zmian w jednym meczu. Takie rozwiązanie zaproponowała Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA), pozostawiając ostateczną decyzję krajowym federacjom. Prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki potwierdził, że w Polsce ten przepis nie wejdzie w życie, ale sędziowie będą mogli zarządzić dodatkowe przerwy.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Ekstraklasa PZPN Zbigniew Boniek Studio S-13

Koronawirus przeszkodził w debiucie. Brzęczek chciał sprawdzić Karbownika

Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek z powodu koronawirusa i przełożenia Euro 2020 musiał przeorganizować pracę narodowej kadry. W rozmowie z portalem "Łączy nas piłka" powiedział, że na zaplanowane wcześniej marcowe mecze planował powołać młodego piłkarza Legii, Michała Karbownika. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Zbigniew Boniek Jerzy Brzęczek Legia Warszawa

TYLKO U NAS Zbigniew Boniek wierzy w Jerzego Brzęczka. "Mamy do siebie stuprocentowe zaufanie"

Jerzy Brzęczek, selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski pozostanie na stanowisku do końca 2021 roku - taką informację przekazał w poniedziałek Polski Związek Piłki Nożnej. - Mamy do siebie stuprocentowa zaufanie. Ja przede wszystkim wierzę w tego trenera - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem Zbigniew Boniek, prezes PZPN.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Jerzy Brzęczek Zbigniew Boniek reprezentacja Polski PZPN Piłka nożna Euro 2020 TYLKO U NAS

Tegoroczne wybory na prezesa PZPN pod znakiem zapytania. "Nie wiemy, kiedy się odbędą"

W nowej umowie selekcjonera Jerzego Brzęczka została zawarta również istotna klauzula, która w sierpniu przyszłego roku daje PZPN możliwość rozwiązania kontraktu z trenerem. Dzięki temu nowe władze federacji będą miały możliwość podjęcia autonomicznej decyzji odnośnie dalszej pracy szkoleniowca. Został on wprowadzony dlatego, że wiele wskazuje na to, iż prezes PZPN Zbigniew Boniek pozostanie na stanowisku rok dłużej.
Zobacz więcej na temat:  SPORT PZPN Zbigniew Boniek Piłka nożna

Finał Pucharu Polski nie odbędzie się na Narodowym. Boniek: musi mieć swoją oprawę i wygląd

Zdaniem prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, w czasie pandemii niektóre kluby wcale tak dużo nie straciły. Mówi też m.in. o liczbie zmian w meczach, kontraktach i finale Pucharu Polski. - Chcemy go zrobić na małym stadionie, ale z godną oprawą, nawet jeśli bez kibiców – powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Zbigniew Boniek Legia Warszawa Lech Poznań PZPN Puchar Polski Ekstraklasa