Polskie Radio
Section05
burze

ALERT POGODOWY Pogoda: przed nami niespokojna noc. Burze, ulewne deszcze i możliwe podtopienia. Lista alertów IMGW

Noc z poniedziałku na wtorek zapowiada się deszczowo i burzowo. Najgorzej będzie na południu i południowym zachodzie, ale niebezpieczne zjawiska atmosferyczne nie ominą też centrum kraju. W związku z tym IMGW wydał ostrzeżenia pogodowe i hydrologiczne dla kilku regionów. Poniżej przedstawiamy pełną listę alertów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda burze IMGW

ALERT POGODOWY Uwaga! Gwałtowne burze nadciągają nad Polskę. RCB oraz IMGW ostrzegają

Piątek będzie słoneczny i nadal upalny. W związku z tym, RCB oraz IMGW wydały ostrzeżenia zarówno przed upałami, jak i przed gwałtownymi burzami, które mają się pojawić na zachodzie kraju. Jak mówił wcześniej Informacyjnej Agencji Radiowej synoptyk IMGW Jakub Gawron, miejscami będą one przybierać na gwałtowności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda prognoza prognoza pogody burze słońce chmury Radio kierowców społeczeństwo IMGW rcb alert pogodowy

PROGNOZA POGODY Piątek słoneczny i upalny, na zachodzie burze. Sprawdź najnowszą prognozę pogody

Piątek będzie słoneczny i nadal upalny. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że najładniej będzie we wschodniej połowie kraju. Na zachodzie dodatkowo wystąpią burze. Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej synoptyk IMGW Jakub Gawron, miejscami będą one przybierać na gwałtowności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW pogoda prognoza prognoza pogody burze słońce chmury Radio kierowców społeczeństwo

ALERT POGODOWY Pogoda: upały i burze nad Polską. IMGW wydał ostrzeżenia dla wielu regionów

We wtorek pogoda może dać się we znaki mieszkańcom niemalże całej Polski. To z powodu upałów i burz z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla południowej i centralnej części kraju. Podobnie dla Pomorza i zachodniej Warmii. Są też alerty drugiego stopnia w związku z upałami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony IMGW pogoda burze upały lato społeczeństwo prognoza pogody alert pogodowy

prognoza pogody Tylko w części kraju słonecznie, reszta z chmurami. Zobacz prognozę pogody na długi weekend

Europa południowa i częściowo północna pozostają pod wpływem niżów wraz z układami frontów atmosferycznych - informuje IMGW. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtuje rozległy wyż rozciągający się od zachodniej Rosji po Atlantyk. Polska jest w zasięgu wyżu z głównym centrum nad Finlandią, tylko na południowym wschodzie kraju zaznacza się wpływ płytkiej zatoki niżowej znad Bałkanów. Napływa ciepłe i wilgotne powietrze ze wschodu.
Zobacz więcej na temat:  IMGW prognoza pogody chmury deszcz burze długi weekend POLSKA społeczeństwo