Polskie Radio
Section05
prognoza pogody

ALERT POGODOWY Zima nie ustępuje. IMGW ostrzega przed opadami śniegu i oblodzeniem

Zimowa pogoda wciąż będzie dotkliwa szczególnie dla mieszkańców wschodniej części kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje dalsze opady śniegu na wschodzie kraju, ale ich suma będzie mniejsza niż wczoraj. Instytut wydał też ostrzeżenia I - najniższego - i II - średniego - stopnia przed opadami śniegu, ostrzega też kierowców przez oblodzeniami. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda IMGW zima alert pogodowy prognoza pogody

ALERT POGODOWY Zima w natarciu, miejscami mocno sypnie i będzie ślisko. Ostrzeżenia dla kierowców

W związku z intensywnymi opadami śniegu w Polsce, na wschodzie i na południu kraju IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne. Służby ostrzegają także kierowców - padający śnieg i zamiecie mogą utrudniać podróżowanie. Ślisko będzie także w nocy, IMGW ostrzega przed oblodzeniami w dużej części terytorium Polski, w pasie od Śląska przez Ziemię Łódzką i Mazowsze, aż po Suwalszczyznę, Warmię i Mazury. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda IMGW prognoza pogody Radio kierowców alert pogodowy

ALERT POGODOWY Przed nami mocny atak zimy, spadnie nawet 35 cm śniegu. Alerty niemal dla całej Polski

Niedzielne popołudnie i wieczór zapowiadają się bardzo zimowo. Dla większości terytorium Polski obowiązują pogodowe alerty IMGW pierwszego i drugiego stopnia przed opadami śniegu - miejscami spadnie nawet 35 cm śniegu - i oblodzeniami, zaś w południowych rejonach kraju wydano także ostrzeżenia hydrologiczne przed wezbraniami. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda prognoza pogody IMGW alert pogodowy

PROGNOZA POGODY Opady śniegu, miejscami intensywne, na południu możliwe zamiecie

Na wtorek prognoza pogody IMGW przewiduje zachmurzenie duże z rozpogodzeniami, opady śniegu, miejscami intensywne, a na zachodzie deszcz ze śniegiem i deszcz.  - Na południowym zachodzie możliwa jest gołoledź. Temperatura maks. od -2°C na północnym wschodzie do 3°C nad morzem. Wiatr porywisty, powodujący zawieje śnieżne - informuje także IMGW.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW pogoda prognoza pogody mróz społeczeństwo