Polskie Radio
Section05
prognoza pogody

Pogoda na wtorek: intensywny śnieg, porywisty wiatr i marznące mgły. IMGW wydało ostrzeżenia

Prognoza pogody na wtorek przewiduje intensywne opady śniegu i temperaturę w okolicach zera albo na lekkim minusie. W rejonie Przedgórza Sudeckiego i w Sudetach spadnie do 15 cm śniegu, na Podkarpaciu ok. 12 cm - poinformował Michał Folwarski z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo pogoda prognoza pogody IMGW śnieg zima alert pogodowy IMGW

ALERT IMGW Uwaga kierowcy! Ślisko na drogach. Alert IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu m.in. na Warmii. Wydano tam ostrzeżenie pierwszego stopnia w trzystopniowej skali. Synoptycy prognozują opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 do 20 cm. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 12.00 do 4.00 w poniedziałek. Ponadto IMGW prognozuje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW pogoda prognoza pogody prognoza śnieg lód Radio kierowców

ALERT POGODOWY "Jesteśmy w siodle barycznym, powstała autostrada dla arktycznego powietrza". Coraz zimniej, możliwe opady śniegu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada w najbliższych dniach coraz niższą temperaturę. Zarówno dziś, jak i w kolejnych dniach w całej Polsce możliwe są też opady śniegu. - Jesteśmy w tzw. siodle barycznym, arktyczne powietrze będzie do nas docierać swobodnie, powstała taka autostrada dla arktycznego powietrza. Wychodzi na to, że zostanie z nami mniej więcej do czwartku - powiedział IAR rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda alert pogodowy IMGW społeczeństwo prognoza pogody mgła zima śnieg

ALERT POGODOWY Skutki silnego wiatru. 3 tys. odbiorców bez prądu na Warmii i Mazurach, setki interwencji straży w całej Polsce

Ponad 3 tys. odbiorców w woj. warmińsko-mazurskim nie ma w piątek rano prądu wskutek awarii spowodowanych silnym wiatrem - poinformowały służby wojewody. W ciągu minionej doby straż pożarna odnotowała w regionie 87 interwencji związanych z pogodą. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda alert pogodowy IMGW społeczeństwo prognoza pogody mgła wiatr straż pożarna prąd