Polskie Radio
Section05
alert pogodowy

ALERT IMGW Oblodzenia, zamiecie, sztorm. IMGW wieszczy niespokojną noc, obowiązują alerty

Rysujący się nad Polską niż Ida przyniesie w nocy ze środy na czwartek i w czwartek typowo zimową pogodę. Synoptycy IMGW ostrzegają przed zamieciami śnieżnymi, zawiejami i oblodzeniami. Na Bałtyku przewidywany jest sztorm. W większości Polski obowiązują ostrzeżenia I i II stopnia przed niebezpiecznymi zjawiskami meteorologicznymi. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda IMGW prognoza pogody zima alert pogodowy Radio kierowców bezpieczeństwo na drodze

ALERT POGODOWY "Możliwe przerwy w dostawie prądu". Alert RCB przed silnym wiatrem dla całego kraju

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed silnym wiatrem w niedzielę wieczorem, w nocy oraz w poniedziałek. "Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu, zabezpiecz wolno stojące rzeczy" - radzi w alercie rozesłanym do mieszkańców całej Polski. Również MSWiA przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas przebywania na zewnątrz. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rcb pogoda wiatr MSWiA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji alert pogodowy

PROGNOZA POGODY "Silny mróz i zachmurzenie". Sprawdź pogodę na dzisiejszą noc

Dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk przekazała, że "w nocy z piątku na sobotę zachmurzenie będzie duże, z lokalnymi opadami deszczu ze śniegiem". - W rejonach podgórskich Karpat prognozowany jest mróz do -17 st. C - podała synoptyk.
Zobacz więcej na temat:  pogoda POLSKA IMGW zima śnieg bezpieczeństwo na drodze mróz społeczeństwo regiony alert pogodowy