Polskie Radio
Section05
burza

Czy jesteśmy bezpieczni w samochodzie podczas burzy? Piorun uderza w auto! [WIDEO]

Czy w trakcie burzy możemy czuć się bezpieczni w swoim samochodzie? Z pewnością bardziej niż na zewnątrz. Wiele mówiło się kiedyś o tzw. klatce Faradaya chroniącej nas podczas podróży autem. Ile w tym prawdy? 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 burza Piorun bezpieczeństwo Stany Zjednoczone USA rcb

Nawałnice nad Polską. Połamane drzewa, podtopione budynki i ewakuacje obozów namiotowych

Rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej Karol Kierzkowski poinformował, że do godz. 6.00 zanotowano ponad 3,6 tys. interwencji w związku z burzami, które przechodziły nad Polską. Najwięcej zgłoszeń strażacy otrzymali w województwach zachodniopomorskim, pomorskim i kujawsko-pomorskim, gdzie odnotowano niemal 1,5 tys. zdarzeń. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało, że w wyniku przechodzących nad Polską burz 46 tys. odbiorców zostało pozbawionych energii elektrycznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo straż pożarna burza

Tymczasowa ewakuacja na festiwalu Open'er zakończona. Jest decyzja organizatorów

Nawałnice przechodzące nad województwem pomorskim przerwały Open'er Festival 2022 w Gdyni. Po godz. 19 ze względu na załamanie pogody organizatorzy zadecydowali o przerwaniu trwających koncertów i zarządzili ewakuację z terenu festiwalu. Po godz. 21.30 na fun page imprezy pojawił się komunikat o planowanym wznowieniu imprezy jeszcze w piątek. "Tymczasowa ewakuacja zakończona. Wznowienie festiwalu nastąpi o godzinie 22.30. Martin Garrix wystąpi" - przekazano na Facebooku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony pomorskie Gdynia burza

OSTRZEŻENIA POGODOWE Pogoda: przed nami burzowa noc, będzie bardzo niebezpiecznie. Długa lista regionów z alertami IMGW

Pogoda w Polsce w najbliższych godzinach nadal będzie bardzo niebezpieczna. Nadchodząca noc przyniesie bowiem burze z gradem i ulewne deszcze. Nie odpuszczą też upały. W piątek w wielu regionach temperatury mogą znaczniej przekroczyć 30 kresek powyżej zera. W związku z tym IMGW wydał liczne alerty, które obowiązują praktycznie na terenie całego kraju.
Zobacz więcej na temat:  pogoda POLSKA IMGW burze lato alert pogodowy upały rcb burza