Polskie Radio
Section05
burza

Sobota ciepła i pogodna. Miejscami wreszcie deszczowo, na wschodzie możliwe przelotne burze

W sobotę opady deszczu prognozowane są na obszarze całego kraju, choć padać ma zwłaszcza we wschodniej jego części. Tam też synoptycy zapowiadają burze. Na pozostałym terenie Polski będzie pogodnie, choć słońce co jakiś czas skryje się za chmurami. Najcieplej będzie na zachodzie i południu, gdzie miejscami termometry wskażą do 16 stopni Celsjusza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda IMGW deszcz burza

Wiosna musi zaczekać. Synoptycy ostrzegają: nadchodzi silny wiatr i opady

W piątek na wschodzie i południu kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na pozostałym obszarze małe i umiarkowane. Na Podlasiu i Mazurach możliwy przelotny deszcz lub deszcz ze śniegiem. Wiatr słaby i umiarkowany, we wschodniej połowie kraju okresami porywisty, na Mazurach i Podlasiu w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i północny.
Zobacz więcej na temat:  pogoda prognoza pogody wiatr deszcz IMGW regiony burza śnieg POLSKA

Pogoda na weekend: możliwe opady deszczu ze śniegiem. Miejscami porywisty wiatr

W sobotę na wschodzie i południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane, na pozostałym obszarze od zachodu wzrost zachmurzenia do dużego i postępujące opady deszczu, początkowo również deszczu ze śniegiem. W górach opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 4°C na Pomorzu do 9°C na południu. W obszarach podgórskich od 0°C do 3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty
Zobacz więcej na temat:  pogoda prognoza pogody regiony wiatr śnieg burza deszcz góry POLSKA IMGW

Zawieje i zamiecie śnieżne na północy. Synoptycy ostrzegają

We wtorek będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, początkowo na wschodzie, a pod wieczór również na północy opady deszczu ze śniegiem, lokalnie śniegu. Wysoko w górach przyrost pokrywy śnieżnej do 7 cm. W szczytowych partiach Sudetów i Tatr porywy wiatru do 100 km/h, w ciągu dnia stopniowo słabnące, wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.
Zobacz więcej na temat:  pogoda prognoza pogody regiony wiatr śnieg burza deszcz góry POLSKA