Polskie Radio
Section05
burze

PROGNOZA POGODY Opady deszczu i burze w większej części kraju. Sprawdź prognozę pogody na wtorek

Ewa Łapińska, synoptyk IMGW, przekazała, że we wtorek rano na wschodzie i południowym wschodzie będzie pogodnie i słonecznie. A temperatura wyniesie 20-21 stopni Celsjusza. Dodała, że w pasie od Pomorza przez Kujawy po Ziemię Łódzką i Opolszczyznę mogą pojawić się przelotne opady deszczu oraz burze. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda prognoza pogody regiony IMGW lato deszcz burze

PROGNOZA POGODY Prognoza pogody. Burzowa sobota, IMGW ogłasza alerty

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami na przeważającym obszarze Polski. Obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia, a bezpieczniej będzie tylko na krańcach południowo-zachodnich. Jak przekazała Dorota Pacocha, synoptyk z Centralnego Biura Prognoz IMGW, temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 16 do 24 stopni Celsjusza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda prognoza pogody prognoza IMGW Radio kierowców burze alert pogodowy społeczeństwo deszcz wiatr

Burzowa pogoda na rozległym południowym wschodzie. Może wiać blisko 100 km/h

We wtorek w ciągu dnia na południowym wschodzie będą intensywne burze, w których wiatr w porywach może osiągnąć nawet 90 km/h - powiedziała synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska. W tym rejonie będzie też najcieplej, a termometry mogą pokazać nawet 30 stopni C. W pozostałej części kraju, bez północnego zachodu, możliwe przelotne opady deszczu i burze, miejscami opady gradu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony pogoda IMGW burze

ALERT POGODOWY Pogoda. Burze z gradem na Pomorzu. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia

Mieszkańcy Pomorza mogą spodziewać się nagłej zmiany pogody. Tam prawdopodobnie dziś zagrzmi, podobnie jak na obszarach od Wielkopolski, Kujaw po Dolny Śląsk. Na Pomorzu wschodnim natomiast IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało alerty dla tych rejonów. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo pogoda IMGW burze alert pogodowy prognoza pogody regiony Radio kierowców