Polskie Radio
Section05
burze

PROGNOZA POGODY Ciepło, ale może padać i grzmieć. Pogoda na poniedziałek

Północno-zachodnie, północne i wschodnie rejony Europy, w tym Polska, są w zasięgu niżu znad Wielkiej Brytanii i związanych z nim zatok niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południowym zachodzie początkowo zachmurzenie całkowite. Opady deszczu i burze, miejscami burze z gradem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda lato deszcz burze IMGW

"Dziękuję służbom za działanie". Premier odwiedził dotknięte powodzią Podkarpacie

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę na Podkarpaciu odwiedza tereny dotknięte powodzią. Był m.in. w Manasterzu i w Hadlach Szklarskich w powiecie przeworskim. Po nocnych ulewach najtrudniejsza sytuacja jest w powiatach: rzeszowskim, łańcuckim, przeworskim i w przemyskim. Ewakuowano około 400 osób. Woda zalała drogi, domy, budynki gospodarcze, szkoły, strażnice OSP i studnie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo służby i bezpieczeństwo straż pożarna premier Mateusz Morawiecki podkarpackie regiony zjawiska atmosferyczne pogoda burze

Sztab kryzysowy na Podkarpaciu. Ulewy, zalane drogi, domy odcięte od świata

Na Podkarpaciu zalane są drogi i posesje, wiele domów zostało odciętych od świata. Ludzie czekają na ewakuację na wyższych piętrach budynków. Partery w wielu domach są pod wodą. Fala powodziowa zbliża się do Rzeszowa. W sobotę w nocy w Rzeszowie zebrał się sztab kryzysowy z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego.
Zobacz więcej na temat:  prognoza pogody burze wiatr deszcz rcb IMGW pogoda POLSKA

ALERTY POGODOWE Burze z gradem, intensywne opady deszczu i silny wiatr. Ostrzeżenia RCB i IMGW

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało alerty pogodowe dla południowej i północno-zachodniej Polski. Ostrzega przed burzami z gradem, intensywnymi opadami deszczu i przed silnym wiatrem. Z kolei Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed burzami dla większości kraju - nie obowiązują one tylko w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim oraz we wschodniej części województw mazowieckiego i lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  prognoza pogody burze wiatr deszcz rcb IMGW pogoda POLSKA