Polskie Radio
Section05
cyfrowe radio

View Quest Retro Mini

Producenci odbiorników DAB+ chętnie odwołują się do stylistyki retro, najczęściej sięgając przy tym po wzornictwo inspirowane latami osiemdziesiątymi XX w. Brytyjska marka View Quest podeszła do sprawy w sposób najbardziej konsekwentny: wprowadziła do swojej oferty całą serię odbiorników DAB+ w stylu retro, cofając się przy tym aż do lat pięćdziesiątych. Jednym z tych urządzeń jest model Retro Mini.
Zobacz więcej na temat:  cyfrowe radio cyfryzacja DAB+ test

Nie uwierzysz, ale jest ktoś, kto uważa, że dobrą alternatywą dla streamingu będzie... radio FM

Choć operatorzy komórkowi zarabiają na rosnącej popularności strumieniowania treści, to tak naprawdę boją się tego zjawiska. Powodem tego jest infrastruktura sieciowa nieprzygotowana na ogromny ruch generowany przez tego typu usługi. Dlatego jeden z największych operatorów na świecie, amerykański AT&T, od przyszłego roku nie będzie miał w swojej ofercie smartfonów pozbawionych radia FM lub przynajmniej będzie zabiegał o to, by było ich jak najmniej.
Zobacz więcej na temat:  cyfrowe radio cyfryzacja DAB+ internet radio internetowe

CORUS DTR-769

To niewielkie, samochodowe radio DAB+ nie jest dostępne w Polsce, trudno je także zdobyć w sklepach internetowych, ale warto mu się przyjrzeć, bo stanowi świetną ilustrację tego, jak różnorodne mogą być odbiorniki radia cyfrowego. Gadżet montuje się do szyby za pomocą przyssawki jak nawigację GPS, a po podłączeniu do samochodowego zestawu audio urządzenie może pełnić funkcję radia DAB+, zestawu głośnomówiącego dla telefonu, pozwala także na odtwarzanie muzyki ze smartfonu lub iPoda.
Zobacz więcej na temat:  cyfrowe radio cyfryzacja DAB+ radio test

Blaupunkt PP15DAB

Blaupunkt to producent kojarzony przede wszystkim z rynkiem car-audio. Tym razem niemiecka marka prezentuje przenośne radio DAB+/FM z odtwarzaniem MP3. Urządzenie jest lekkie i poręczne, a dzięki zasilaniu z baterii – także w dużym stopniu mobilne, nie ma więc przeciwwskazań, by zabrać je ze sobą na weekendowy wypad nad jezioro. Z jednym zastrzeżeniem – PP15DAB to odbiornik przede wszystkim do słuchania wiadomości, za to wymagający koneserzy muzyki raczej nie będą z niego zadowoleni.
Zobacz więcej na temat:  cyfrowe radio cyfryzacja DAB+ radio test