Polskie Radio
Section05
radio internetowe

Samotność rodzicielska - jak wygląda i czy zawsze tak samo? 

Rodzicielstwo wydaje się rzeczywistością, której daleko jest do samotności, a jednak są rodzice wychowujący dzieci samotnie, ale też przeżywający swoje rodzicielstwo w samotności, mimo że z kimś je dzielą. Samotność to przede wszystkim subiektywne doświadczenie człowieka, które dotyczy pewnego braku w aspekcie relacji społecznych i negatywnych emocji z tym związanych. Jak sobie z tym radzić?
Zobacz więcej na temat:  Mikołaj Foks rodzicielstwo Strefa Rodzica emocje psychologia radio internetowe DAB+

Polskie Radio dla Ukrainy w Warszawie. "Udzielamy wsparcia"

Polskie Radio uruchomiło specjalną antenę w języku ukraińskim. W programie znajdują się informacje na temat bieżącej sytuacji na Ukrainie, o tym, co dzieje się na okupowanych przez rosyjskiego najeźdźcę terenach, jak również praktyczne wskazówki i niezbędne wskazówki dla Ukraińców, którzy przybyli do Polski: gdzie udać się po pomoc, w jaki sposób załatwić formalności.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio wojna na Ukrainie wojna 2022 uchodźcy polska pomoc Agnieszka Kamińska Narodowe Centrum Kultury DAB+ radio radio internetowe Jedynka Ukraina

Polskie Radio dla Ukrainy w Warszawie. "Udzielamy wsparcia"

Polskie Radio uruchomiło specjalną antenę w języku ukraińskim. W programie znajdują się informacje na temat bieżącej sytuacji na Ukrainie, o tym, co dzieje się na okupowanych przez rosyjskiego najeźdźcę terenach, jak również praktyczne wskazówki i niezbędne wskazówki dla Ukraińców, którzy przybyli do Polski: gdzie udać się po pomoc, w jaki sposób załatwić formalności.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio wojna na Ukrainie wojna 2022 uchodźcy polska pomoc Agnieszka Kamińska Narodowe Centrum Kultury DAB+ radio radio internetowe W POLSKIM RADIU

"Zobaczyć osobę". Marcin Nowak o podkastach "Słuchając drogi" realizowanych przez Centrum Myśli JPII

- Dla mnie to jest ciekawe doświadczenie, bo staram się tak rozmawiać z moimi gośćmi, żeby - oprócz spotkania z wiedzą, ich doświadczeniem i kompetencjami - można było też zobaczyć osobę - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Nowak z Centrum Myśli Jana Pawła II komentując rozpoczęty niedawno projekt podkastów "Słuchając Drogi".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 media Jan Paweł II radio internetowe

Cenzura w Radiu Nowy Świat. Jedliński: Jethon przeniosła do nas wszystkie najgorsze wzorce Trójki

Piotr Jedliński oficjalnie odniósł się do powodów swojego odejścia z Radia Nowy Świat. Byłego prezesa stacji do szczerości skłoniły słowa Magdaleny Jethon, które nazywa "bezczelnym kłamstwem". "Staliśmy się skrzywionym ideologicznie medium, którego udziałowcy, zamiast sikać pod wiatr, robią pod siebie" - napisał Jedliński. 
Zobacz więcej na temat:  LGBT radio internetowe społeczeństwo radio media wolność słowa dziennikarstwo POLSKA Rzecznik Praw Obywatelskich

Afera po odejściu dziennikarza z Radia Nowy Świat. RPO nie stanie w obronie Jedlińskiego

Radio Nowy Świat poinformowało, że Piotr Jedliński zrezygnował z funkcji prezesa spółki zarządzającej rozgłośnią. Ma to związek z używaniem przez niego męskiej formy w stosunku do Michała Sz. (podającego się za "Małgorzatę", ps. Margot). Do obrony byłego prezesa Radia Nowy Świat wezwał w środę Rzecznika Praw Obywatelskich wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. Adam Bodnar przekazał jednak, że nie ma kompetencji, by coś w tej sprawie zrobić.
Zobacz więcej na temat:  LGBT radio internetowe społeczeństwo radio media wolność słowa dziennikarstwo POLSKA Rzecznik Praw Obywatelskich

Odeszli z Trójki, mówiąc o "cenzurze". Jedliński poznał "wolność słowa" w Radiu Nowy Świat

Radio Nowy Świat poinformowało, że Piotr Jedliński zrezygnował z funkcji prezesa spółki zarządzającej rozgłośnią. Ma to związek z używaniem przez RNŚ męskiej formy w stosunku do Michała Sz. (podającego się za "Małgorzatę", ps. Margot). Mimo że sam Jedliński apelował w internecie o poszanowanie wolności mediów i jego osoby, kilkanaście godzin później stracił pracę. Wielu publicystów i komentatorów przypomina, że osoby, które ugięły się pod presją środowisk LGBT, same odeszły z radiowej Trójki jako "obrońcy wolności słowa", którzy przeciwstawiają się rzekomej cenzurze.
Zobacz więcej na temat:  LGBT radio internetowe społeczeństwo radio media wolność słowa dziennikarstwo POLSKA

Piotr Jedliński nie jest już prezesem Radia Nowy Świat. Wcześniej naraził się aktywistom LGBT

"Informujemy, że Piotr Jedliński zrezygnował z funkcji prezesa spółki zarządzającej Radio Nowy Świat" - podano na Twitterze rozgłośni Radio Nowy Świat. Wcześniej kierujący spółką został ostro zaatakowany w sieci za sposób wypowiadania się o aresztowanym tymczasowo Michale Sz. podającym się za "Margot".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka LGBT dziennikarstwo dziennikarze media areszt radio radio internetowe

Dr Robert Kostro - Wybieram Dwójkę

- Według harmonogramu rzeczywiście na początku przyszłego roku muzeum powinno być gotowe. Spodziewam się jednak, że problemy z konstrukcją dachu mogą trochę przedłużyć ten proces - mówił dr Robert Kostro w rozmowie z Jakubem Kuklą. Mimo niedokończonej siedziby, rozpoczęty rok będzie pełen wyzwań dla Muzeum Historii Polski. W 2020 roku obchodzić będziemy bowiem setną rocznicę Bitwy Warszawskiej. Wciąż gromadzone są zbiory, z których docelowo ma powstać wystawa stała.
Zobacz więcej na temat:  radio radio internetowe muzeum Muzeum Historii Polski media Dwójka

Bartosz Kruhlik o "Supernovej" - Wybieram Dwójkę

- Cały ten projekt jest darem od losu. Zrobiłem film życia, bo miałem absolutną wolność od producenta, dano mi się wypowiedzieć w pełni – podkreślał w Dwójce reżyser filmu "Supernova". Reżyser mówił w audycji zarówno o swobodzie, jaką miał przy tworzeniu filmu, jak i o założeniu "braku dominanty" jakiejkolwiek z płaszczyzn swojego dzieła. - Od początku chciałem, by wszystko tu było równe. Żeby nie był to film tylko o pięknych zdjęciach czy o wspaniałej głównej roli. 
Zobacz więcej na temat:  radio internetowe MUZYKA film polski reżyser

Pioneer P2DAB-S

Pioneer P2DAB-S to ciekawy, kompaktowy system hi-fi skierowany do wymagających słuchaczy. Zestaw powinien zainteresować osoby, które poszukują klasycznej mini wieży łączącej radio DAB+, radio FM, radio internetowe, bezprzewodową komunikację ze smartfonem, a także odtwarzacz plików MP3 z dysków USB i z serwerów DLNA. Całość składa się z amplitunera SX-P01DAB, odtwarzacza sieciowego N-P01 oraz pary głośników S-P01LR o mocy 2 x 75 W.
Zobacz więcej na temat:  cyfrowe cyfrowe radio cyfryzacja DAB+ radio radio internetowe test

Nie uwierzysz, ale jest ktoś, kto uważa, że dobrą alternatywą dla streamingu będzie... radio FM

Choć operatorzy komórkowi zarabiają na rosnącej popularności strumieniowania treści, to tak naprawdę boją się tego zjawiska. Powodem tego jest infrastruktura sieciowa nieprzygotowana na ogromny ruch generowany przez tego typu usługi. Dlatego jeden z największych operatorów na świecie, amerykański AT&T, od przyszłego roku nie będzie miał w swojej ofercie smartfonów pozbawionych radia FM lub przynajmniej będzie zabiegał o to, by było ich jak najmniej.
Zobacz więcej na temat:  cyfrowe radio cyfryzacja DAB+ internet radio internetowe