Polskie Radio
Section05
jedynka mundial 2022

Katar 2022. Mistrzostwa Świata za nami [POSŁUCHAJ]

Po raz pierwszy w historii najlepsze piłkarskie reprezentacje gościły na Bliskim Wschodzie. Wśród nich byli także Biało-Czerwoni, którzy swój udział w turnieju zakończyli w 1/8 finału, przegrywając z Francją 1:3. Tytuł, po 36 latach, wywalczyła reprezentacja Argentyny, która w finale po rzutach karnych pokonała Francję.
Zobacz więcej na temat:  mistrzostwa świata Filip Jastrzębski Tomasz Kowalczyk Katar jedynka mundial 2022

Argentyna - Chorwacja o finał MŚ. Jastrzębski: ten mecz da nam dużą dawkę energii

Jeszcze kilka dni temu wielu fanów było przekonanych, że to Brazylia będzie rywalem Argentyny w półfinale Mistrzostw Świata Katar 2022. Tak się jednak nie stało. - Mecz Argentyny z Chorwacją też z pewnością da nam dużą dawkę energii - mówi dziennikarz sportowy Filip Jastrzębski. Transmisja w Programie 1 Polskiego Radia dziś od godz. 19.50.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Grzegorz Jankowski jedynka mundial 2022 Katar 2022 Filip Jastrzębski Tomasz Kowalczyk lionel messi Argentyna Chorwacja

Czas na ćwierćfinały mistrzostw świata w Katarze. Kto zawalczy o medale?

Po kilkudniowej przerwie oczy kibiców ponownie skierują się na stadiony w Katarze. W piątek i sobotę (9 i 10 grudnia) zostaną rozegrane pierwsze mecze ćwierćfinałowe piłkarskich mistrzostw świata. Na placu boju pozostało osiem drużyn, które zawalczą o awans do strefy medalowej.
Zobacz więcej na temat:  jedynka mundial 2022 Daniel Wydrych Henryk Szrubarz Filip Jastrzębski Tomasz Kowalczyk mistrzostwa świata

"W kadrze narodziło się coś w postaci buntu". Michniewicz straci pracę?

Zaczynają pojawiać się informacje, że to piłkarze naszej reprezentacji mieli zdecydować o bardziej ofensywnej grze w meczu z Francją, a nie selekcjoner. - Z medialnych doniesień wynika, że spotykali się po odprawach, aby wyjaśnić sobie, jak mamy grać i żeby to było trochę ładniejsze dla oka - mówi Filip Jastrzębski, dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia. Czy Czesław Michniewicz już wkrótce pożegna się z kadrą?
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych jedynka mundial 2022 Katar 2022 Filip Jastrzębski Czesław Michniewicz

Reprezentacja Polski pożegnała się z mundialem. Jakie nastroje panują wśród piłkarzy?

Biało-Czerwoni po porażce z Francją pożegnali się z Katarem. - Sam wynik przed mistrzostwami na pewno bardzo by nas cieszył, jednak po naszych piłkarzach i trenerze aż za bardzo było widać, że 1/8 finału to był jednocześnie cel minimum i maksimum - komentuje Filip Jastrzębski z Programu 1 Polskiego Radia. Co na to selekcjoner i piłkarze?
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Grzegorz Jankowski jedynka mundial 2022 Katar 2022 Filip Jastrzębski Tomasz Kowalczyk Robert Lewandowski Czesław Michniewicz

"Spokojnie, to tylko Katar". Specjalne studio po meczu Francja - Polska [ZOBACZ]

Piłkarska reprezentacja Polski odpadła w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. W rozegranym na stadionie Al Thumama w Dosze spotkaniu tej fazy "Biało-Czerwoni" przegrali z Francuzami 1:3 (0:1).Zapraszamy na studio pomeczowe "Spokojnie, to tylko Katar", w którym nasi goście oceniLI grę polskiej reprezentacji. Zapraszamy do oglądania!
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Daniel Wydrych Katar 2022 jedynka mundial 2022

"Bronimy się świetnie, ale później jest wybijanka". Filip Jastrzębski z Kataru

- Na tym mundialu dzieje się coś niesamowitego. Słabsi potrafią odrabiać straty i jeszcze w dodatku wygrywać. Zapowiada nam się naprawdę bardzo ciekawy mundial - mówi prosto z Kataru Filip Jastrzębski, dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia, nawiązując do sensacyjnych zwycięstw Arabii Saudyjskiej nad Argentyną i Japonii nad Niemcami. Sprawdziliśmy też, jakie nastroje panują w polskiej kadrze przed sobotnim meczem.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Daniel Wydrych Katar 2022 jedynka mundial 2022 Czesław Michniewicz Filip Jastrzębski Grzegorz Jankowski

"Spokojnie, to tylko Katar". Specjalne studio po meczu Polska - Argentyna [WIDEO]

W swoim ostatnim meczu fazy grupowej Mistrzostw Świata Katar 2022 reprezentacja Polski przegrała z Argentyną 0:2. Biało-Czerwoni awansowali jednak do 1/8 finału mundialu, gdzie zmierzą się z Francją. W Programie 1 Polskiego Radia - w specjalnym studiu pomeczowym "Spokojnie, to tylko Katar" - spotkanie skomentowali Andrzej Mastalerz, Marek Wiernik i Marek Dutkiewicz. Gospodarzem był Marcin Kusy.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Daniel Wydrych Katar 2022 jedynka mundial 2022

Tomasz Kowalczyk przed meczem Polska - Argentyna. "Na tym mundialu dobrze się bronimy"

Już o godz. 20.00 Biało-Czerwoni zmierzą się z Argentyną o awans do 1/8 finału mistrzostw świata. - Argentyna na razie nie pokazała na tych mistrzostwach jakiejś fenomenalnej piłki, a my dobrze się bronimy. Dlaczego więc nie powalczyć? - mówi prosto z Kataru Tomasz Kowalczyk, dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia. Jak nasze szanse przed hitowym meczem ocenia selekcjoner Czesław Michniewicz?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Daniel Wydrych Katar 2022 jedynka mundial 2022 Czesław Michniewicz Tomasz Kowalczyk Robert Lewandowski Filip Jastrzębski lionel messi Grzegorz Jankowski

"Spokojnie, to tylko Katar". Studio po meczu Polska - Arabia [WIDEO]

W drugim meczu na Mistrzostwach Świata w Katarze reprezentacja Polski pokonała Arabię Saudyjską 2:0. Po zakończeniu transmisji spotkania zaprosiliśmy na wyjątkowe studio pomeczowe "Spokojnie, to tylko Katar". Gospodarzem programu był Daniel Wydrych, zaś gośćmi - Marek Dutkiewicz, Andrzej Mastalerz, Maciej Szczepanik i Mateusz Szczepanik.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Daniel Wydrych Katar 2022 jedynka mundial 2022

Filip Jastrzębski z Kataru. "Słabsi potrafią odrabiać straty i wygrywać"

- Na tym mundialu dzieje się coś niesamowitego. Słabsi potrafią odrabiać straty i jeszcze w dodatku wygrywać. Zapowiada nam się naprawdę bardzo ciekawy mundial - mówi prosto z Kataru Filip Jastrzębski, dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia, nawiązując do sensacyjnych zwycięstw Arabii Saudyjskiej nad Argentyną i Japonii nad Niemcami. Sprawdziliśmy też, jakie nastroje panują w polskiej kadrze przed sobotnim meczem.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Daniel Wydrych Katar 2022 jedynka mundial 2022 Czesław Michniewicz Tomasz Kowalczyk Robert Lewandowski Krzysztof Świątek Filip Jastrzębski