Polskie Radio
Section05
Krzysztof Świątek

Piotr Semka: PiS ma rację mówiąc, że głosowanie korespondencyjne jest możliwe do przeprowadzenia

- Jarosław Kaczyński bardzo chce terminu 10 maja, bo dla PiS to naturalny termin - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy", odnosząc się do dyskusji dotyczącej terminu wyborów prezydenckich. - Stan wyjątkowy to byłby czas zawieszenia, czas wygodny dla opozycji - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Semka Krzysztof Świątek Koronawirus w Polsce wybory prezydenckie 2020 polityka

Publicysta: kryzys związany z koronawirusem wywoła potężne przeobrażenia gospodarcze

- To kryzys bez precedensu. Celnie mówił o tym premier Mateusz Morawiecki. Pokazywał, że będziemy mieli do czynienia z kryzysem, którego Zachód wcześniej nie widział - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Trudnowski z Klubu Jagiellońskiego. Gośćmi audycji byli także: Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny") i Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie").
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus GOSPODARKA Krzysztof Świątek Stany Zjednoczone USA

Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego: w czasie kryzysu ważna jest szybka restrukturyzacja firm

- Podstawową sprawą w czasie obecnego kryzysu jest niedopuszczanie do śmierci ludzi, ale także - do śmierci przedsiębiorstw. Trzeba dokonywać restrukturyzacji produkcji w firmach, w których jest to możliwe. Powinny one podjąć się produkcji, która akurat jest potrzebna - powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce GOSPODARKA tarcza antykryzysowa Krzysztof Świątek

Robert Telus: PO nie zależy na bezpieczeństwie Polaków

- Grzegorz Schetyna jasno dał do zrozumienia, że im zależy tylko na tym, aby wymienić kandydatkę na prezydenta - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Robert Telus. - PO nigdy w historii nie miała tak niskich notowań. Dla nich liczą się teraz tylko własne interesy polityczne - dodał. Gościem audycji była również Agnieszka Ścigaj z Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 Platforma Obywatelska konstytucja Polskie Radio 24 Krzysztof Świątek

Piotr Müller: nie można wykluczyć nowych ograniczeń w przemieszczaniu się Polaków przed świętami

- Codziennie spotyka się rządowy zespół zarządzania kryzysowego, który ocenia sytuację epidemiczną kraju i podejmuje decyzje kierunkowe co do zaostrzania aktualnych obostrzeń lub - mam nadzieję w najbliższych tygodniach - zmniejszania tych ograniczeń - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Müller, rzecznik rządu. Ostrzegł też, że jeśli chodzi o sytuację epidemii kwiecień do "łatwych miesięcy należeć nie będzie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Müller Krzysztof Świątek wybory prezydenckie 2020 Koronawirus w Polsce

Piotr Zgorzelski w rocznicę śmierci Jana Pawła II: w bólu potrafimy się jednoczyć. Widać to także teraz

- To, co przez lata pontyfikatu Jan Paweł II mógł nam, rodakom, przekazać, to jest niezapomniana sprawa. Z pewnością Polacy i w ogóle społeczeństwa jednoczą się wtedy, kiedy jest stan zagrożenia lub stan bólu czy katastrofy. Ja widzę to także i teraz, kiedy dotknęła nas ta epidemia - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Sygnały Dnia POLSKA PSL Piotr Zgorzelski Krzysztof Świątek Koronawirus w Polsce Jan Paweł II papież rocznica społeczeństwo

Wiceminister zdrowia: im więcej autobusów na ulicach miast, tym bezpieczniej

- Jeżeli chcemy wszyscy walczyć z koronawirusem, stosujmy się do wprowadzonych zaleceń. Dlatego im więcej środków komunikacji publicznej na ulicach miast, tym bezpieczniej. Wiem, że to dodatkowe koszty, ale sytuacja jest wyjątkowa - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Zdrowia koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie bezpieczeństwo epidemia Krzysztof Świątek

"Sytuacja jest opanowana". Wiceszef MSWiA o ruchu na granicy z Niemcami

- Był moment, że utworzyły się potężne korki na przejściach granicznych. Zweryfikowaliśmy nasze procedury i uprościliśmy je, co pomogło opanować sytuację - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Wąsik, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka koronawirus Koronawirus w Polsce Maciej Wąsik Krzysztof Świątek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji granica Niemcy

Minister edukacji: być może będzie trzeba rozważyć kwestię mandatów dla rodziców

- To sprawa do przedyskutowania, w porozumieniu z MSWiA zastanowimy się nad tego typu rozwiązaniami - odpowiedział Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej, na pytanie o możliwość wprowadzenia mandatów dla rodziców, którzy nie sprawują odpowiedniej opieki nad swoimi dziećmi.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Dariusz Piontkowski edukacja Krzysztof Świątek szkoła szkoła podstawowa szkoła ponadgimnazjalna koronawirus Koronawirus w Polsce nauczyciel

Jarosław Gowin: możemy rozważyć całkowite zamknięcie granicy

- Nie wykluczamy żadnych rozwiązań, ale powinny one być dostosowane do skali zagrożenia - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wicepremier Jarosław Gowin. - Gdyby okazało się, że w którymś z sąsiednich krajów skala epidemii jest taka jak we Włoszech, wtedy możemy rozważyć całkowite zamknięcie granicy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wicepremier Jarosław Gowin.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce Jarosław Gowin Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Krzysztof Świątek

Poseł Nowej Lewicy: będziemy wspierać rząd w walce z koronawirusem

- Lewica deklaruje, że jesteśmy po jednej stronie i będziemy wspierać rząd w walce z koronawirusem. Wykorzystamy wszystkie środki i możliwości do informowania społeczeństwa tego czym jest koronawirus i jak należy sobie z nim radzić - powiedział w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Iwaniak, poseł Nowej Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Mateusz Morawiecki choroba choroby zakaźne wirus wirusy zdrowie Nowa Lewica Krzysztof Świątek