Polskie Radio
Section05
Nanga Parbat

TYLKO U NAS Tomka wciągnęła walka z Nanga Parbat. Z ludźmi nie wojował

- Gdy zaczynaliśmy myśleć o zdobyciu ośmiotysięcznika zimą, to nie mieliśmy zbyt dużego budżetu. Nanga była najbliżej, najbliżej Karakorum Highway. Była najłatwiej dostępnym ośmiotysięcznikiem z tych, na które jeszcze nikt nie wszedł. Dlatego padło na Nangę, a jak już zaczęliśmy, to trzeba to skończyć - mówił Tomek Mackiewicz w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  góry Nanga Parbat Tomasz Mackiewicz

NASZ WYWIAD Elisabeth Revol: traumę po śmierci Tomasza Mackiewicza pokonuję miłością do gór

- Aby mieć całkowitą równowagę w życiu potrzebuję zarówno męża i moich gór - mówi w poruszającym wywiadzie z dziennikarzem portalu PolskieRadio24.pl Elisabeth Revol, która w styczniu w 2018 roku pod Nangą Parbat stoczyła walkę o życie swojego partnera wspinaczkowego i przyjaciela Tomasza Mackiewicza oraz o własne. W rozmowie himalaistka opowiada między innymi o tej dramatycznej wyprawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Nanga Parbat Tomasz Mackiewicz góry Himalaje

Nanga Parbat: podtrzymano próbę odnalezienia himalaistów

W niedzielę wznowiono działania poszukiwawcze zaginionych na Nanga Parbat (8126 m) himalaistów - Włocha Daniele Nardiego i Brytyjczyka Toma Ballarda, z którymi po raz ostatni kontaktowano się 24 lutego. Z bazy pod K2 śmigłowcem został przetransportowany pod Nangę Alex Tixkon. Himalaista wraz z czterema uczestnikami swojej wyprawy ma spenetrować obszar poszukiwań z użyciem dronów.
Zobacz więcej na temat:  góry Nanga Parbat SPORT

NASZ WYWIAD Mackiewicz na Nandze postawił pomnik ludzkiej niezłomności

- Środowisko, przynajmniej to wspinaczkowe, śmiało się z Tomka Mackiewicza i śmieje się pewnie do dzisiaj. A teraz już śmiać się nie wypada. Tomek zdobył Nangę w stylu zbliżonym do alpejskiego, w małym zespole dwuosobowym, bez poręczowania, bez tragarzy, w takim trochę punkowym stylu, co docenił sam Wojtek Kurtyka - mówi Dominik Szczepański, autor wydanej właśnie biografii polskiego wspinacza "Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza".
Zobacz więcej na temat:  Nanga Parbat góry Himalaje NASZ WYWIAD opinie