Polskie Radio
Section05
Nanga Parbat

Po co się narażać?

Nie milkną jeszcze echa wyprawy ratunkowej polskich himalaistów na Nanga Parbat. Elisabeth Revol i Tomasz Mackiewicz szli na szczyt i próbowali z niego zejść, bo wierzyli w swoje marzenia, oddali się tez życiowej pasji. Wielu pytało wtedy po co się narażać i gdzie w tym wszystkim jest rozsądek? O strachu, odwadze i realizacji swoich celów mówili w audycji Interakcje: Katarzyna Kucewicz, psycholog i Paweł Kubalski z Polskiego Klubu Górskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wspinaczka góry Nanga Parbat Himalaje Tomasz Mackiewicz psychologia

Uczestnik akcji ratunkowej na Nanga Parbat wrócił do Polski

Jeden z uczestników akcji ratunkowej na Nanga Parbat i wyprawy na K2 Jarosław Botor powrócił do Polski. Na lotnisku Chopina w Warszawie zostawił powitany między innymi przez Ambasadora Francji w Polsce Pierre’a Lévy, który podziękował alpiniście za uratowanie francuski Elizabeth Revol. Jarosław Bator, w rozmowie z Dawidem Grygorcewiczem, podzielił się tym, co przeżył w ciągu ostatnich dni.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Himalaje góry Pakistan Nanga Parbat

Tomasz Mackiewicz. Punk na wysokości

Dominik Szczepański, dziennikarz i autor książek o himalaizmie, był pod Nanga Parbat w 2016 roku, gdy góra po raz pierwszy została zdobyta zimą. Na szczyt wchodziło wtedy pięć ekip, a wśród wspinaczy byli Tomasz Mackiewicz, Elisabeth Revol i Adam Bielecki, którzy ostatecznie odstąpili od zdobywania góry. Dla Tomasza była to już szósta wyprawa na ten szczyt.
Zobacz więcej na temat:  Sława Bieńczycka Nanga Parbat góry alpinizm Himalaje Tomasz Mackiewicz Adam Bielecki STYL ŻYCIA