Polskie Radio
Section05

parki narodowe

Wyprawa 60. Dzika audycja

Dzikiej przyrody uczyły nas dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Słupsku. Jest to jedna ze szkół, która pomaga, aby dzieci z Tanzanii wyruszyły na szkolne safari do parku Narodowego Tarangire. Dzieci przygotowały audycję radiową o zwierzętach mieszkających w Słowińskim Parku Narodowym. W ramach Małego Uniwersytetu Dziecięcych Parków Narodowych profesor Piotr dał nam kolejne wyzwanie: trzeba założyć Dziką Księgę Życia.
Zobacz więcej na temat:  dzieci podróże Tanzania

Wyprawa 59. Dzika nauka

Ze względu na zimowe warunki przenieśliśmy się do szkoły w Kidongo, by w afrykańskim słońcu uczyć się języka suahili. Dzieci śpiewały dla nas piosenki, a później uczyły nas prostych słówek – oczywiście przyrodniczych. W ramach Małego Uniwersytetu Dziecięcych Parków Narodowych profesor Piotr dał nam trzecie wyzwanie: trzeba zbudować dziką bazę! Nie zabrakło też przygody z rysowaniem kształtu Karkonoskiego Parku Narodowego, który warto odwiedzić zimą.
Zobacz więcej na temat:  dzieci podróże Tanzania

Wyprawa 58. Dzika mapa

Rozpoczęliśmy tworzenie mapy Szlaku Dzikiego Odyseusza. Narysowaliśmy kształt pierwszej wyspy dzikich skarbów – kształt Wigierskiego Parku Narodowego. W ramach Małego Uniwersytetu Dziecięcych Parków Narodowych profesor Piotr dał nam drugie wyzwanie: należy powołać dziką drużynę! Dowiedzieliśmy się także, co ciekawego robią dzieci w szkole podstawowej w Kidongo, w Tanzanii, zanim rozpoczną się lekcje.
Zobacz więcej na temat:  dzieci podróże Tanzania

Wyprawa 46. Dzika baza w Wilczym Dole

Zapraszamy na safari do dzikiej bazy, którą przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 16 w Warszawie. Mapa parków narodowych, wystawa rysunków, kącik roślin, strefa dla pluszowych zwierzaków – to wszystko jest potrzebne by dobrze się czuć w bazie, w której dzieci realizują niecodzienną misję prezentowania polskich parków narodowych i mieszkających tam zwierząt. Komu dzieci chcą zaprezentować mieszkańców północnych rejonów dzikiego królestwa?
Zobacz więcej na temat:  dzieci podróże Szwecja